onycosolve

Suragėjęs kojų nagas: priežastys ir gydymo galimybės.

Sukietėjęs kojų nagas: priežastys ir gydymo galimybės Sukietėjęs kojų nagas gali būti labai nepatogus ir jį uždegti. Dažnai tai taip pat yra susijusi su infekcija. Kas sukelia sukietėjusį kojų nagą ir kokios yra gydymo galimybės, skaitykite čia. Sukietėjęs kojų nagus dažniausiai atsiranda dėl odelės sukietėjimo arba nago deformacijos.

Odelės gali sukietėti dėl mechaninio sudirginimo, pavyzdžiui, dėl ankštų batų. Grybelinė infekcija taip pat gali sukelti odelių sukietėjimą. Nago deformacija gali būti įgimta arba išsivystyti per visą gyvenimą. Tai gali sukelti traumos, netinkamos padėties ar nago ligos. Suragėjęs kojų nagas gali būti labai nemalonus ir uždegimas. Dažnai tai taip pat yra susijusi su infekcija.

Kas sukelia sukietėjusį kojų nagą ir kokios yra gydymo galimybės, skaitykite čia. Sukietėjęs kojų nagus dažniausiai atsiranda dėl odelės sukietėjimo arba nago deformacijos. Odelės gali sukietėti dėl mechaninio sudirginimo, pavyzdžiui, dėl ankštų batų. Grybelinė infekcija taip pat gali sukelti odelių sukietėjimą.

Nago deformacija gali būti įgimta arba išsivystyti per visą gyvenimą. Tai gali sukelti traumos, netinkamos padėties ar nago ligos. Jei kojų nagai yra suragėję, tai gali sukelti skausmą ir uždegimą. Norėdami palengvinti šiuos simptomus, turėtumėte reguliariai nuplauti pažeistą vietą ir patepti ją drėkinamuoju kremu.

Vaistinėse galima įsigyti ir specialių tepalų bei kremų, skirtų gijimo procesui paspartinti. Tačiau jei simptomai nepraeina, svarbu kreiptis į gydytoją, nes uždegimas gali išplisti ir sukelti tolesnių komplikacijų.

Suragėjusių kojų nagų priežastys

Suragėję kojų nagai gali būti daugelio sveikatos problemų simptomas. Kai kuriais atvejais tai gali būti nekenksmingas pokytis, kuriam nereikia gydymo. Tačiau kitais atvejais tai gali būti rimta būklė, kurią reikia gydyti. Kai kurios iš dažniausiai pasitaikančių suragėjusių kojų nagų priežasčių yra šios: psoriazė: psoriazė yra autoimuninė liga, kai odos ląstelės dalijasi per greitai. Tai sukelia būdingus ligos simptomus, tokius kaip pleiskanos ir niežulys.

Psoriazė taip pat gali sukelti suragėjusius kojų nagus. Egzema: Egzema yra uždegiminė odos būklė, dažnai susijusi su niežuliu ir pleiskanojimu. Egzema taip pat gali sukelti suragėjusius kojų nagus. Grybelinės infekcijos: Grybelinės odos infekcijos, tokios kaip atleto pėda, taip pat gali sukelti suragėjusius kojų nagus. Alergija: alergija kosmetikai, cheminėms medžiagoms ar tam tikrų tipų batams gali sudirginti odą, o tai savo ruožtu gali sukelti suragėjusius kojų nagus.

Mechaninis sudirginimas: Nuolatinis nagų trynimas ar spaudimas nuo ankštų batų arba avėdami aukštakulnius batus gali sukelti nagų nuospaudų (kietų, sustorėjusių audinių) susidarymą. Šis nuospaudas ilgainiui gali sukelti nagų keratinizaciją. Trys suragėjusių kojų nagų priežiūros būdai, kaip prižiūrėti nagus Jei kenčiate nuo suragėjusių kojų nagų, svarbu laikytis kelių pagrindinių nagų priežiūros patarimų. Visų pirma, turėtumėte reguliariai kirpti nagus ir neleisti jiems tapti per trumpais.

Tai palengvina bakterijų ir grybelių įsiskverbimą į nagus. Taip pat turėtumėte kiekvieną dieną kruopščiai nuplauti nagus, kad pašalintumėte mikrobus ir bakterijas. Kitas svarbus nagų priežiūros aspektas yra infekcijų gydymas. Jei sergate nagų infekcija, būtinai turėtumėte kreiptis į gydytoją dėl gydymo. Antibiotikai paprastai skiriami kovai su infekcija.

Taip pat labai svarbu naudoti drėkinamąsias priemones, nes sausi nagai yra labiau linkę į infekcijas. Po vonios ar dušo visada patepkite nagus drėkinamuoju kremu, kad jie neišsausėtų. Laikydamiesi šių pagrindinių patarimų, galite sumažinti infekcijos ir kitų nagų problemų riziką.

Suragėjusių kojų nagų gydymo galimybės

Viena iš dažniausiai pasitaikančių suragėjusių kojų nagų priežasčių yra grybelinė infekcija. Šios infekcijos gali būti labai nepatogios ir sukelti niežulį, skausmą ir uždegimą. Sukietėjusių kojų nagų grybelinė infekcija gali būti gydoma geriamaisiais arba vietiniais priešgrybeliniais vaistais. Sunkiais atvejais gali prireikti pašalinti pažeistus nagus.

Kita suragėjusių kojų nagų priežastis gali būti mechaninė trauma. Šią traumą gali sukelti ankšta avalynė arba aukštakulniai. Tokiu atveju svarbu pasikeisti batus ar kulnus ir kurį laiką neavėti aukštakulnių batų. Jei oda aplink nagą yra labai sudirgusi, vietiniai steroidiniai kremai gali padėti sumažinti uždegimą. Jei suragėjusių kojų nagų priežastis nežinoma, juos galima gydyti drėkinamuoju kremu.

Šį kremą reikia tepti bent du kartus per dieną. Taip pat svarbu reguliariai kirpti ir dildyti nagus, kad išvengtumėte tolesnio nagų patinimo ir sukietėjimo.

Suragėjusių kojų nagų profilaktika

Geriausia prevencija nuo sukietėjusių kojų nagų – reguliari pėdų priežiūra. Nagai kirpti ir dildyti reikėtų bent kartą per savaitę. Odeles reikia švelniai pašalinti, kad mikrobai nenusėstų. Reguliarus vonios ar dušo vanduo su švelnia pėdų vonele ar pėdų kremu taip pat gali padėti prižiūrėti odą ir sustiprinti nagus.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here