Pirštų sąnarių patinimų priežastys – ir ką su tuo galite padaryti.

1. Pirštų sąnarių patinimų priežastys

Patinę pirštų sąnariai gali turėti daug priežasčių. Jie dažnai būna traumos ar ligos pasekmė, tačiau jas gali sukelti ir alergija ar per didelis stresas. Gydymas visų pirma priklauso nuo patinusių sąnarių priežasties.

Traumos: riešo, piršto ar dilbio sužalojimas gali sukelti sąnarių patinimą. Tai apima mėlynes, patempimus, patempimus ir lūžius. Tokiu atveju svarbu, kad pažeistas sąnarys būtų kuo ramesnis ir reikia kreiptis į gydytoją. Medicininės sąlygos: Daugelis sveikatos būklių gali sukelti sąnarių patinimą.

Tai apima reumatines ligas, tokias kaip artritas ir reumatas, taip pat uždegimines ligas, tokias kaip podagra ir pseudopodagra. Autoimuninės ligos, tokios kaip raudonoji vilkligė ar Greivso liga, taip pat gali sukelti sąnarių patinimą. alergijos:

Alerginė reakcija į vaistus, kosmetiką ar maistą gali sukelti sąnarių patinimą. Vabzdžių įkandimai ar kitos alerginės reakcijos taip pat gali sukelti sąnarių patinimą. Per didelis įtempimas: per didelis riešo ir pirštų sąnarių įtempimas, pavyzdžiui, sportininkams ar muzikantams, gali sukelti sąnarių inkarų patinimą. Netinkamas jungties dalių išlygiavimas taip pat gali sukelti jungties inkarų išsipūtimą

2. Ką daryti su patinimu?

Jei kenčiate nuo patinusių pirštų sąnarių, tai gali būti labai nepatogu. Patinimas gali būti ne tik skausmingas, bet ir riboti judrumą. Laimei, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte patinimą ir sumažintumėte skausmą. Visų pirma, reikėtų stengtis kuo mažiau apkrauti sąnarius. Keldami sunkius daiktus tvarkykite tinkamai ir nekelkite jų virš galvos.

Jei turite ilgai stovėti, pabandykite trumpai sėdėti arba atsigulti. Taip pat reikėtų vengti avėti aukštakulnius – plokščiapadžiai batai idealiai tinka esant patinusioms kulkšnims. Kitas svarbus patarimas – numesti svorio, jei turite antsvorio. Antsvoris sukelia stresą sąnariams ir gali padidinti patinimą. Taigi pabandykite atsikratyti kelių svarų, kad sumažintumėte spaudimą sąnariams.

Tačiau tam nebūtina laikytis greitos dietos – pakanka vidutinio svorio sumažinimo maždaug 5–10 procentų, kad simptomai gerokai pagerėtų. Reguliarus pratimas taip pat gali padėti sumažinti pirštų sąnarių patinimą. Judant kraujas geriau cirkuliuos, o toksinai bus geriau išplaunami.

Geriausia per dieną bent 30 minučių vidutiniškai mankštintis, pavyzdžiui, vaikščioti ar bėgioti. Tačiau jei sąnariai labai patinsta ar labai skauda, ​​reikėtų pradėti nuo lengvų pratimų, pavyzdžiui, ėjimo, o tik tada pamažu juos didinti. Galiausiai, priešuždegiminiai vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar diklofenakas, taip pat gali padėti palengvinti patinusių pirštų sąnarių simptomus.

Šie vaistai gali būti vartojami tablečių pavidalu arba tepami kaip tepalas pažeistiems sąnariams. Tačiau priešuždegiminius vaistus reikia gerti arba vartoti tik trumpai ir tik tada, kai reikia – neperdozuokite šių vaistų! Taigi, jei kenčiate nuo patinusių pirštų sąnarių, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad palengvėtų.

Visų pirma, stenkitės sumažinti sąnarių apkrovą ir įtraukti daugiau judėjimo į savo kasdienį gyvenimą. Tačiau jei to neužtenka arba tinimas stiprus, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju – jis gali duoti tolimesnių patarimų ir, jei reikia, išrašys vaistų nuo uždegimo.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Kaip galiu sumažinti skausmą?

Pirštų sąnarių patinimų priežastys gali būti įvairios. Tačiau daugeliu atvejų jie yra nekenksmingi ir gali būti gydomi paprastomis priemonėmis. Jei patinę pirštų sąnariai sukelia diskomfortą, pirmiausia galite pabandyti numalšinti skausmą nuskausminančiais vaistais. Tam tinka arba nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar acetilsalicilo rūgštis, arba silpnesni skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, paracetamolis.

Taip pat gali būti naudinga atsargiai judinti pažeistus sąnarius ir kiek įmanoma palengvinti juos. Pavyzdžiui, galite sutvarstyti pažeistą sąnarį arba apsaugoti jį nuo tolesnio dirginimo paminkštinimu. Sunkesniais atvejais gali tekti imobilizuoti pažeistą sąnarį arba gydyti chirurginiu būdu.

Tačiau tai būtina tik retais atvejais. Jei vargina tinstantys pirštų sąnariai, pirmiausia reikėtų pabandyti skausmą malšinti nuskausminančiais vaistais. Tam tinka arba nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar acetilsalicilo rūgštis, arba silpnesni skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, paracetamolis.

Taip pat gali būti naudinga atsargiai judinti pažeistus sąnarius ir kiek įmanoma palengvinti juos. Pavyzdžiui, galite sutvarstyti pažeistą sąnarį arba apsaugoti jį nuo tolesnio dirginimo paminkštinimu.

patinę pirštų sąnariai

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

4. Ar galiu pats stiprinti sąnarius?

Taip, galite. Yra keletas pratimų, kurie padės sustiprinti pirštų sąnarius, kad išvengtumėte skausmo ir traumų. Štai keletas pavyzdžių:

• Riešo garbanos: šis pratimas idealiai tinka lavinti riešo raumenis. Viskas, ko jums reikia, yra svarelis, kaip pupelių skardinė. Atsistokite tiesiai ir laikykite svorį ištiestoje rankoje. Tada lėtai sulenkite riešą aukštyn, kol pajusite dilbio raumenų įtampą. Laikykite šią poziciją maždaug penkias sekundes, tada grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite 10-15 kartų.

• Smūgiai: šis pratimas ypač tinka lavinant riešo lenkiamuosius. Atsistokite tiesiai ir sugniaužkite kumščius. Tada pakaitomis daužykite kumščiais į sieną ar kitą kietą daiktą. Įsitikinkite, kad daiktą liesite tik kumščių pirštais, o ne visais kumščiais. Pratimą kartokite 10-15 kartų.

• Pirštų tiesinimo pratimas: šis pratimas padės sustiprinti pirštų tiesiamuosius raumenis. Atsistokite tiesiai ir ištieskite rankas priešais save. Tada lėtai išskleiskite pirštus kuo plačiau ir laikykite juos tokioje padėtyje maždaug penkias sekundes. Tada grįžkite į pradinę padėtį ir pakartokite pratimą 10-15 kartų Kokios yra osteoartrito gydymo galimybės?

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here