Priežastys Papilomos yra gana nekenksmingos ataugos, kurias sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Yra daugiau nei 100 skirtingų šio viruso tipų, kai kurie iš jų paveikia odą ir gleivines.
Dauguma papilomų atvejų atsiranda dėl 6 ar 11 tipo ŽPV infekcijos. Šie du tipai sudaro 90 procentų papilomų ir paprastai nesukelia jokių simptomų. Tačiau kai kurie kiti ŽPV tipai, įskaitant 16 ir 18 ŽPV tipus, gali sukelti vėžį. Papilomos gali atsirasti įvairiose kūno vietose, tačiau dažniausiai – akių vokuose, veide ar lytinių organų srityje. Retesniais atvejais jų gali atsirasti ir plaučiuose arba virškinamajame trakte. Jie gali pasireikšti bet kokio amžiaus vyrams ir moterims, tačiau dažniau pasitaiko jauniems suaugusiems.
Dauguma papilomų yra nekenksmingos ir nesukelia jokių simptomų. Tačiau kartais jie gali sukelti niežėjimą ar deginimą. Net jei papilomos nėra pavojingos, jos gali atrodyti nepatogiai ir gali būti sunku jų atsikratyti. Laimei, yra keletas gydymo būdų, kurie gali padėti pašalinti papilomas arba bent jau sustabdyti jų augimą. Paantraštė: Gydymo galimybės Yra keletas skirtingų būdų, kaip gydyti papilomas arba bent jau sustabdyti jų augimą.
Visų pirma, pastebėjus naujų ataugų, reikėtų kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, ar tai tikrai papilomos. Jei taip yra, jis gali apsvarstyti keletą gydymo galimybių. Viena iš galimybių – pažeistą vietą pašalinti lazeriu arba elektros srove. Šios procedūros dažniausiai yra labai veiksmingos, tačiau gali būti skausmingos ir palikti randų. Kitas variantas – cheminiu tirpalu sustabdyti papilomų augimą arba jas pašalinti.
Šis tirpalas paprastai taikomas kas kelias savaites ir gali tekti naudoti ilgą laiką, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Kai kuriais atvejais gydytojas gali nuspręsti, kad gydymo nereikia, nes papilomos gali išnykti savaime. Tačiau visada yra rizika, kad jie vėl atsiras ar net susirgs vėžiu.
1. Kas yra papilomos?
Jei kada nors ant savo kūno pastebėjote mažą, mėsingą ataugą, gali būti, kad turėjote papilomą. Papilomos yra maži, nekenksmingi dariniai, dažnai atsirandantys ant odos paviršiaus. Nors jie paprastai nėra pavojingi, kai kuriems žmonėms jie gali sukelti nepatogumų. Papilomų gali atsirasti įvairiose kūno vietose, tačiau dažniausiai jos atsiranda ant gleivinių, pvz. B. burnoje ar nosyje. Jie taip pat gali atsirasti ant lytinių organų ir išangės srityje. Papilomos gali atsirasti pavieniui arba grupėmis, gali būti įvairių dydžių ir formų
. Papilomas sukelia virusai, vadinami žmogaus papilomos virusu (ŽPV). Yra daugiau nei 100 skirtingų ŽPV virusų tipų, kai kurie iš jų yra nekenksmingi, o kiti gali būti pavojingi. Dauguma žmonių, sergančių ŽPV virusais, neturi jokių simptomų ir net nežino, kad yra užsikrėtę. Tačiau retais atvejais ŽPV gali sukelti vėžį, ypač kai jame yra tam tikrų rūšių vėžį sukeliančių virusų (onkogeninių virusų).
Kai kurie iš šių onkogeninių virusų gali sukelti gimdos kaklelio vėžį, dėl kurio kasmet pasaulyje miršta apie 270 000 žmonių. Kitų tipų onkogeninis ŽPV gali sukelti odos vėžį, nuo kurio kasmet pasaulyje miršta apie 1 mln. Nors papilomos dažniausiai yra nekenksmingos, jos gali būti nepatogios, todėl gali prireikti gydymo. Yra keletas papilomų gydymo būdų, atsižvelgiant į jų dydį ir vietą ant kūno. Daugeliu atvejų papilomos išgyja savaime be gydymo
2. Iš kur atsiranda papilomos?
Papilomas sukelia tam tikri virusai, kurie kaupiasi ir dauginasi žmogaus organizmo ląstelėse. Daugelis žmonių jau turi šiuos virusus, net to nežinodami. Daugeliu atvejų virusai nesukelia jokių simptomų, todėl nėra problema, tačiau kai kuriems žmonėms virusai gali suaktyvėti ir suformuoti papilomas. Ne visiškai aišku, kodėl kai kuriems žmonėms taip yra, o kitiems ne.
Galimi veiksniai, didinantys papilomų išsivystymo riziką, yra šie: – Susilpnėjusi imuninė sistema – Tam tikras aplinkos poveikis – Amžius Jei atsiranda papilomų, nėra ko nerimauti. Daugeliu atvejų tai yra gerybiniai ir nesukelia jokių simptomų. Tačiau jie taip pat gali būti nusilpusios imuninės sistemos požymis. Todėl, jei turite kokių nors simptomų ar esate susirūpinę, svarbu kreiptis į gydytoją.
3. Kaip gydyti papilomas?
Yra keletas papilomų gydymo būdų. Tai apima chirurgines procedūras, tokias kaip pažeistos odos srities nupjovimas arba pašalinimas. Taip pat specialių kremų ar tepalų naudojimas gali padėti sumažinti papilomas ar net visiškai jas išnykti. Sunkesniais atvejais taip pat gali prireikti gydyti virusais, pvz., ŽPV virusu.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA
4. Kokios yra užsikrėtimo ŽPV pasekmės?
ŽPV yra „žmogaus papilomos viruso“ santrumpa. ŽPV yra virusas, kuris pirmiausia perduodamas per lytinius santykius. Maždaug pusė visų lytiškai aktyvių žmonių jau yra užsikrėtę ŽPV – dažnai patys to nežinodami, nes ŽPV infekcijos dažniausiai progresuoja be simptomų.
Tačiau kai kurių žmonių virusas lieka organizme ir gali daugintis. Dėl to ant odos ar gleivinių gali atsirasti nekenksmingų ataugų, vadinamųjų papilomų. Kai kurie iš šių auglių užgyja savaime, o kitus reikia pašalinti chirurginiu būdu. Pavojinga ŽPV infekcijos pasekmė gali būti gimdos kaklelio vėžys. Štai kodėl svarbu reguliariai tikrintis.
ŽPV infekcija gali sukelti įvairių pasekmių, priklausomai nuo paveikto viruso tipo. Pavyzdžiui, tam tikros ŽPV rūšys gali sukelti gimdos kaklelio vėžį. Kiti tipai gali nusėsti ant odos ar gleivinių ir sukelti karpų (papilomų). Tačiau dauguma ŽPV infekcijų yra visiškai nekenksmingos ir praeis savaime.