Pakeiskite batus ir leiskite jiems išdžiūti: Nagų grybelį dažnai sukelia drėgni batai.

Todėl svarbu kuo greičiau atsikratyti šlapių batų ir leisti jiems gerai išdžiūti.

Iš karto po avėjimo nusausinkite batus. Tai neleidžia batuose klestėti bakterijoms ir grybeliams. Jei negalite iš karto išdžiovinti batų, bent jau juos nusiaukite ir laikykite vėsioje vietoje.

Nagų grybelis yra dažna pėdų liga, kurią gali sukelti drėgni ar ankšti batai. Norint išvengti nagų grybelio, svarbu kuo greičiau nusiauti šlapius batus ir leisti jiems gerai išdžiūti. Idealiu atveju reguliariai keiskite batus, kad grybelis neužsivestų ant kojų ir nesukeltų infekcijos.

1. Nagų grybelis: priežastys ir simptomai

Nagų grybelis (onichomikozė) yra dažna liga, kurią sukelia grybeliai arba mielės. Infekcija dažniausiai pažeidžia vieną ar kelis kojų nagus, todėl nagas tampa gelsvas arba rusvas. Nagų grybelis gali būti labai nepatogus ir išplisti į kitas kūno vietas. Norint išvengti ar gydyti infekciją, svarbu žinoti nagų grybelio priežastis ir simptomus. Nagų grybelį dažnai sukelia drėgni batai. Todėl svarbu kuo greičiau atsikratyti šlapių batų ir leisti jiems gerai išdžiūti.

Grybai ir mielės mėgsta drėgną ir šiltą aplinką, todėl gali lengvai klestėti drėgnuose batuose. Batus taip pat reikia nedelsiant nusiauti ir gerai išdžiovinti baseinuose, dušuose ar kitose vietose, kur sušlampa kojos. Aptempti batai taip pat gali sukelti nagų grybelį, nes jie suspaudžia pėdas ir skatina drėgmę. Todėl ankštus batus reikia avėti tik tol, kol kojos išdžiūsta, o tada nedelsiant nuimti. Kojines taip pat reikia reguliariai keisti, kad būtų išvengta infekcijos.

Nagų grybelio simptomai gali būti geltonos arba rusvos dėmės ant nago, nagas gali atrodyti šiurkštus ir lūžinėjantis arba gali būti iškilęs nago kraštas. Sunkiais atvejais gali būti numuštas visas nagas. Pastebėjus bet kurį iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes nagų grybelis dažnai gali turėti rimtų pasekmių.

2. Pakeiskite batus ir leiskite jiems išdžiūti: taip išvengsite nagų grybelio

Nagų grybelį dažnai sukelia drėgni batai. Todėl svarbu kuo greičiau atsikratyti šlapių batų ir leisti jiems gerai išdžiūti. Keisdami batus taip pat galite užtikrinti, kad jūsų kojos visada būtų sausose kojinėse. Jei apsiaunate šlapius batus, bakterijos gali lengvai prasiskverbti į jūsų odą ir sukelti infekciją.

3. Namų gynimo priemonės nuo nagų grybelio

1. Actas: Actas yra natūrali antibakterinė priemonė, todėl gali padėti išvengti nagų grybelio arba jį gydyti. Sudrėkinkite medvilninį audinį acte ir apvyniokite jį aplink pažeistą nagą. Palikite 10 minučių ir tada nuplaukite.

2. Arbatmedžio aliejus: Arbatmedžio aliejus taip pat yra natūralus antibakterinis agentas, kuris padeda sunaikinti grybelį. Suvilgykite vatos gumulėlį arbatmedžio aliejuje ir švelniai patrinkite pažeistą nagą. Palikite 10 minučių ir tada nuplaukite.

3. Svogūnų sultys: Svogūnų sultys turi priešgrybelinių savybių, todėl gali padėti sunaikinti grybelį. Supjaustykite svogūną ir padėkite ant pažeisto nago. Palikite 10 minučių ir tada nuplaukite.

Nagų grybelis yra labai dažna liga, kuri dažnai atsiranda dėl drėgnų ir antisanitarinių sąlygų. Tuo labiau svarbu kuo greičiau atsikratyti šlapių batų ir leisti jiems gerai išdžiūti. Tai neleis grybeliui sporuliuoti ir plisti. Tačiau jei jau sergate nagų grybeliu, galite pabandyti jį gydyti naminėmis priemonėmis. Čia yra 3 namų gynimo priemonės nuo kojų nagų grybelio, kurias galite išbandyti:

1. Arbatmedžio aliejus: Arbatmedžio aliejus turi antiseptinių ir antibakterinių savybių, todėl gali padėti gydyti nagų grybelį. Norėdami tai padaryti, ant pažeisto nago užlašinkite kelis lašus aliejaus ir švelniai masažuokite. Palikite per naktį, o kitą rytą nuplaukite.

2. Obuolių sidro actas: obuolių sidro actas yra dar viena natūrali priemonė nuo kojų nagų grybelio. Rūgšti acto aplinka neleidžia grybeliui toliau vystytis. Norėdami tai padaryti, pažeistą nagą patepkite šiek tiek acto ir palikite 10-15 minučių. Tada nuplaukite jį šiltu vandeniu.

3. Kokosų aliejus: kokosų aliejus turi priešgrybelinių ir antibakterinių savybių, todėl padeda gydyti nagų grybelį. Norėdami tai padaryti, įmasažuokite kokosų aliejų į pažeistą nagą ir palikite per naktį. Kitą rytą nuplaukite šiltu vandeniu.

batai nuo nagų grybelio

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

4. Prevencija – geriausias vaistas

Kaip ir daugelio ligų atveju, profilaktika yra geriausias vaistas nuo kojų nagų grybelio. Šie patarimai gali padėti išvengti užsikrėtimo grybeliu:

– Kasdien kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite kojas. – Laikykite švarą tarp pirštų.

– Kasdien keiskite kojines ir batus.

– Dėvėkite kojines ir batus iš kvėpuojančios medžiagos. – Prieš vėl apsiavę batus, leiskite juos gerai išdžiūti.

– Neavėkite šlapių batų basomis kojomis. – Komunalinėse patalpose (pvz., pirtyse, saunose, baseinuose) dėvėkite tik kojines arba maudymosi batus. Kaip apsisaugoti, tikrai geriausias vaistas. Nagų grybelis dažnai atsiranda, kai batai netinkamai džiūsta. Todėl labai svarbu kuo greičiau atsikratyti šlapių batų ir leisti jiems gerai išdžiūti.

Geriausias būdas užtikrinti, kad jūsų batai tinkamai išdžiūtų, yra leisti jiems išdžiūti. Jei gyvenate didelės drėgmės aplinkoje arba avite batus žiemą, taip pat patartina reguliariai dezinfekuoti batus.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert