Nagų grybelis yra dažna liga, kuri pirmiausia pažeidžia nagus. Priežastys dažniausiai banalios: šiltoje ir drėgnoje aplinkoje klesti grybai puola nagus ir sukelia infekciją. Tačiau nagų grybelį gali sukelti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, imuninės sistemos nusilpimas ar nago trauma. Šiame straipsnyje norėtume supažindinti jus su nagų grybelio priežastimis, simptomais ir gydymo galimybėmis. Grybai yra dažniausia nagų grybelio priežastis. Dažniausia nagų grybelio priežastis yra vadinamasis dermatofitas. Šis grybelis pirmiausia pažeidžia rankų ir kojų nagus, sukeldamas infekciją. Daugeliu atvejų užkrėtimas yra nekenksmingas ir progresuoja be komplikacijų.
Tačiau nagų grybelis gali sukelti ir tokius nemalonius simptomus kaip niežulys, skausmas ar uždegimas. Retais atvejais tai taip pat gali sukelti apsinuodijimą krauju. Dermatofitai nėra vieninteliai grybai, galintys sukelti nagų grybelį. Kiti grybeliai, tokie kaip mielių grybelis Candida albicans, taip pat gali įsiskverbti į nagus ir sukelti infekciją. Tačiau daugeliu atvejų Candida yra nekenksminga ir progresuoja be komplikacijų.
Silpna imuninė sistema Silpna imuninė sistema yra dar vienas nagų grybelio protrūkių rizikos veiksnys. Dėl susilpnėjusios imuninės sistemos grybeliai lengviau plinta ir užsikrečia. Todėl žmonės su susilpnėjusia imunine sistema dažnai serga užsispyrusiomis ir sunkiomis nagų grybelio formomis. Nagų sužalojimas Nagų sužalojimas ar trauma taip pat gali sukelti nagų grybelio infekciją. Trauma pažeidžia apsauginį nago barjerą ir leidžia bakterijoms ar grybeliams patekti į odą. Todėl nago sužalojimus ar sužalojimus visada reikia kruopščiai dezinfekuoti ir uždengti, kad būtų išvengta infekcijos. Nagų grybelio simptomai Nagų grybelio simptomai gali būti labai įvairūs – nuo lengvo iki sunkaus.
Dažniausi simptomai yra: – niežulys pažeistame nage arba aplink jį – skausmas pažeistame nage arba aplink jį – odos paraudimas arba patinimas aplink pažeistą nagą – iškilę arba trapūs nagai – sustorėję nagai – geltonos arba rusvos dėmės ant pažeisto nago. Nagas – Pažeisto nago pluta arba žvyneliai
1. Nagų grybelis – kas tai iš tikrųjų?
Nagų grybelis gali išsivystyti dėl įvairių priežasčių. Pirma, tai gali sukelti nago arba odos aplink nagą sužalojimas. Tai gali nutikti, pavyzdžiui, perpjovus ar nuganant. Sustorėjęs ar deformuotas nagas taip pat gali sukelti grybelių kolonizaciją ir dauginimąsi šioje srityje. Kita nagų grybelio atsiradimo priežastis – susilpnėjusi imuninė sistema.
Taip gali nutikti, pavyzdžiui, žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu arba ŽIV/AIDS. Tam tikri vaistai, tokie kaip kortizonas ar chemoterapiniai vaistai, taip pat gali susilpninti imuninę sistemą ir taip skatinti nagų grybelio vystymąsi. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – antisanitarinės sąlygos taip pat gali prisidėti prie nagų grybelio atsiradimo. Pavyzdžiui, svarbu reguliariai keisti drėgnas rankų ir kojų voneles ir nesidalyti jomis su kitais žmonėmis. Drėgnos pirtys, pirtys ir baseinai taip pat yra ideali vieta grybams daugintis.
2. Nagų grybelio priežastys
Nagų grybelis dažnai atsiranda dėl natūralaus odos apsauginio barjero sutrikimo. Šį apsauginį barjerą suardo daugybė veiksnių. Dažniausios priežastys yra prakaitavimas, cukrinis diabetas, negydomos odos ligos (pvz., psoriazė), tam tikros imuninės sistemos ligos ir su trauma susijęs pėdos lūžis. Nuolat dėvint aptemptus ir sintetinius batus taip pat galima pažeisti pėdų odą ir taip padidinti riziką užsikrėsti grybeliu.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA
3. Nagų grybelio simptomai
Nagų grybelis – dažna ir nemaloni liga, pažeidžianti nagų išvaizdą. Nagų grybelio simptomai yra šie: – nagų spalvos pakitimas (dažniausiai gelsvas arba rusvas) – nagų paviršiaus šiurkštumas ir nelygumas – nagų sustorėjimas – skilinėjantys arba trapūs nagai – skausmas liečiant ar judant pažeistus nagus. ar daugiau iš šių Jei pastebėjote kokių nors simptomų, būtinai kreipkitės į gydytoją. Nagų grybelis yra ne tik negražus, bet ir laiku negydomas gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
Nagų grybelis yra grybelis, kuris auga ant rankų ar kojų nagų arba po jais. Paprastai jis prasideda kaip balkšvos arba gelsvos dėmės po nago kraštu, o po to lėtai plinta visame nage. Tačiau nagų grybelis taip pat gali patamsinti visą nagą arba padaryti jį trapų, skilinėjantį ir pleiskanojantį. Nagų grybelis nėra užkrečiama liga, tačiau gali plisti nuo vieno piršto ant kito arba nuo vieno piršto ant kito. Nagų grybelio simptomai gali būti įvairaus sunkumo ir svyruoti nuo nedidelio nago spalvos pakitimo iki stipraus skausmo.
4. Nagų grybelio gydymo galimybės
Nagų grybelis yra gana dažna liga, kurią galima gydyti įvairiais gydymo būdais. Daugeliu atvejų pakanka gydymo priešgrybeliniais vaistais tabletėmis arba kremu ar tirpalu. Tačiau yra ir kitų gydymo būdų, kurių gali prireikti sunkesniais atvejais arba pacientams, sergantiems grybeline infekcija po nago plokštele. Viena iš galimybių – chirurginis pažeisto nago pašalinimas.
Tačiau šis metodas naudojamas retai, nes jis yra labai invazinis ir reikalauja ilgo atsigavimo laiko. Kai kuriais atvejais taip pat gali prireikti visiškai pašalinti pažeistą nagą. Kitas variantas – gydymas UV šviesa, tačiau tai veiksminga tik retais atvejais. Sunkiais nagų grybelio atvejais taip pat gali prireikti sisteminio gydymo. Tai reiškia, kad vaistai skiriami tablečių arba injekcijų pavidalu. Tačiau sisteminis gydymas dažnai yra susijęs su šalutiniu poveikiu, todėl jį reikia atlikti tik pasikonsultavus su gydytoju.
5. Nagų grybelio profilaktika
Nagų grybelis yra dažna infekcija, kurios galima lengvai išvengti, jei imsitės tam tikrų prevencinių priemonių. Geriausias būdas išvengti nagų grybelio – išlaikyti kojas ir rankas švarias ir sausas. Reguliariai plaukite rankas ir kojas muilu ir vandeniu, kad sunaikintumėte bakterijas ir grybelius. Naudokite švelnią pėdų pudrą arba purškiklį, kad pėdos būtų sausos. Dėvėkite švarias kojines ir batus, kad užtikrintumėte gerą oro cirkuliaciją. Kasdien keiskite kojines ir reguliariai vėdinkite batus.
Būtinai kruopščiai nuvalykite nagų kraštus, tarp pirštų ir pėdų padų. Nenaudokite drėgnų servetėlių ar šluosčių vonios kambariuose ar bendrose patalpose. Po dušo ar maudynių kruopščiai nusišluostykite. Jei turite nagų grybelį, turėtumėte kreiptis į gydytoją.
Nagų grybelis yra dažna liga, kuri pirmiausia pažeidžia nagus. Sukėlėjai yra grybai, besidauginantys šiltame ir drėgname klimate. Nagų grybelis dažniausiai yra nemalonus ir bjaurus, tačiau sunkiais atvejais gali sukelti skausmą.
Juo labiau svarbu imtis prevencinių priemonių nuo nagų grybelio. Vienas iš būdų to išvengti – reguliariai avėti maudymosi batus viešuosiuose baseinuose ir pirtyse. Taip pat rūpindamiesi pėdomis turėtumėte atkreipti dėmesį į higieną ir, pavyzdžiui, vietoj rankšluosčių naudoti vienkartinius rankšluosčius. Tolesnei profilaktikai gali būti naudojamos specialios priemonės, pvz., kremai ar purškalai, apsaugantys nuo grybelio užkrėtimo.