Moterų plaukų slinkimo priežastys.

Moterų plaukų slinkimo priežastys: paskutiniame tinklaraščio įraše apžvelgėme bendras moterų plaukų slinkimo priežastis. Šiandien norime atidžiau pažvelgti į kai kurias dažniausiai pasitaikančias moterų plaukų slinkimo priežastis. Viena dažniausių moterų plaukų slinkimo priežasčių yra stresas. Dėl streso gali sumažėti hormonų gamyba, o tai savo ruožtu gali pažeisti plaukų folikulus.

Fizinis stresas, pavyzdžiui, chirurgija, taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Tokiais atvejais plaukų slinkimas dažniausiai būna laikinas ir po kurio laiko plaukai atauga. Hormoniniai pokyčiai taip pat yra dažna moterų plaukų slinkimo priežastis. Menopauzė – tai metas, kai moters organizme labai pakinta hormonai ir dėl to gali slinkti plaukai. Nėštumas ir tam tikrų hormoninių kontraceptikų vartojimas taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Tokiais atvejais plaukų slinkimas dažniausiai būna laikinas ir plaukai atauga po gimdymo arba nutraukus hormoninių kontraceptikų vartojimą.

Kai kurios sveikatos būklės, tokios kaip skydliaukės liga ar cukrinis diabetas, taip pat gali sukelti moterų plaukų slinkimą. Čia taip pat plaukų slinkimas dažniausiai būna laikinas ir plaukai atauga po pagrindinės ligos gydymo. Retesniais atvejais plaukų slinkimą gali sukelti ir genetika ar tam tikri vaistai. Jei kenčiate nuo plaukų slinkimo ir nė viena iš aukščiau išvardytų priežasčių netinka, būtinai turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kad pašalintumėte kitas galimas priežastis.

1. Moterų plaukų slinkimo priežastys

Kai kurios moterys kenčia nuo plaukų slinkimo. Tam yra daug priežasčių ir jos gali būti fizinės arba psichologinės. Tačiau daugeliu atvejų plaukų slinkimas yra visiškai nekenksmingas ir jo nereikia gydyti. Fizinės moterų plaukų slinkimo priežastys Hormoniniai pokyčiai: Viena dažniausių moterų plaukų slinkimo priežasčių yra padidėjęs plaukų šaknų jautrumas hormonams.

Tai gali pasireikšti menopauzės metu, nėštumo metu arba pirmosiomis dienomis po gimdymo. Kai kurie vaistai, pavyzdžiui, kontraceptinės tabletės, taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Paveldimas plaukų slinkimas: už šią plaukų slinkimo formą atsakingi genai. Paprastai tai pasireiškia paauglystėje ir gali pablogėti per gyvenimą. Vyrai nuo to kenčia dažniau nei moterys.

Ligos: kai kurios ligos, tokios kaip skydliaukės ligos, cukrinis diabetas ar autoimuninės ligos, taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Tačiau tokiu atveju visada reikia pasikonsultuoti su gydytoju, nes liga turi būti gydoma. Psichologinės moterų plaukų slinkimo priežastys Stresas: Stresas yra viena dažniausių moterų plaukų slinkimo priežasčių. Kūnas reaguoja į stresą padidindamas adrenalino ir kortizolio išsiskyrimą.

Dėl to susiaurėja kraujagyslės ir mažiau maistinių medžiagų bei deguonies pasiekia plaukų šaknis. Dėl to plaukai tampa trapūs ir galiausiai iškrenta. Depresija: Depresija taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Nukentėjusieji linkę savęs nepaisyti ir nutukti. Dėl to organizmas tampa silpnesnis, o infekcijos, įskaitant galvos odą, yra dažnesnės. Ilgainiui čia taip pat gali slinkti plaukai.

2. Genetinės priežastys

Genetinis veiksnys yra viena dažniausių moterų plaukų slinkimo priežasčių. Daugeliu atvejų tai yra paveldima ir ne visada galima jo išvengti. Tačiau gera žinia ta, kad tai paprastai nekelia rimto susirūpinimo sveikatai, o sergančios moterys paprastai ir toliau auga sveiki ir visapusiškai.

plaukų slinkimas moterims

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Hormoninės priežastys

Kita moterų plaukų slinkimo priežastis yra hormoninis disbalansas. Tai gali sukelti keli veiksniai, įskaitant: – Stresą – Nėštumą arba gimdymą – Menopauzę – PCOS (policistinių kiaušidžių sindromą) – Skydliaukės ligą Stresas gali sukelti hormonų adrenalino ir kortizolio padidėjimą, o tai savo ruožtu gali sukelti plaukų slinkimą.

Nėštumas ir gimdymas taip pat smarkiai keičia hormonų lygį, o tai gali sukelti plaukų slinkimą. Menopauzė taip pat yra susijusi su hormoniniais pokyčiais, kurie gali sukelti plaukų slinkimą. PCOS yra būklė, kai padaugėja vyriškų hormonų (androgenų), o tai savo ruožtu gali sukelti plaukų slinkimą. Skydliaukės sutrikimai taip pat gali sukelti hormonų disbalansą, o tai savo ruožtu gali sukelti plaukų slinkimą.

4. Vaistai ir papildai

Rinkoje yra daug įvairių vaistų ir papildų, kurie teigia, kad užkerta kelią moterų plaukų slinkimui ar net padidina plaukų gamybą. Tačiau dauguma šių produktų nebuvo moksliškai išbandyti ir neaišku, ar jie yra net veiksmingi. Kai kurie iš šių produktų gali būti net kenksmingi ir sukelti šalutinį poveikį. Jei ketinate vartoti vaistus ar papildus, pirmiausia turėtumėte pasitarti su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jie saugūs ir jums tinkami.

5. Stresas ir plaukų slinkimas

Emocinis stresas gali sukelti fizinį stresą, o tai savo ruožtu gali sukelti plaukų slinkimą. Šis užburtas ratas gali įsitvirtinti ir tapti lėtine problema. Norint to išvengti, svarbu sumažinti stresą ir atkreipti dėmesį į savo sveikatą.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here