Kokios yra rytinio kojų ir pėdų skausmo priežastys?

Galimos rytinio kojų ir pėdų skausmo priežastys Rytinį kojų ir pėdų skausmą gali sukelti kelios priežastys. Viena iš galimų priežasčių – miegas ant nelygaus paviršiaus, dėl kurio gali atsirasti raumenų spazmai. Net jei naktį nejudate, jūsų raumenys gali sutraukti mėšlungį.

Tai ypač būdinga žmonėms, sergantiems reumatu ar artritu. Kita galima rytinio kojų ir pėdų skausmo priežastis – mankštos trūkumas. Jei nejudate pakankamai, jūsų raumenys gali sutraukti mėšlungį. Pratimai padeda atpalaiduoti raumenis ir pagerinti kraujotaką.

1. Kojų ir pėdų skausmo priežastys

Daugeliui žmonių kojų ir pėdų skausmas yra dažna problema. Tai dažnai siejama su amžiumi arba fizinio aktyvumo stoka. Tiesą sakant, kiti veiksniai taip pat gali būti kojų ir pėdų skausmo priežastis.

Viena iš galimų kojų ir pėdų skausmo priežasčių – organizmo kalcio balanso disbalansas. Kalcis būtinas kaulų ir dantų sveikatai. Jei organizmas nepasisavina pakankamai kalcio, gali skaudėti kojas ir pėdas.

Kita kojų ir pėdų skausmo priežastis gali būti kaulų ar sąnarių sužalojimas ar liga. Osteoartritas, podagra ir reumatas yra dažnos kojų ir pėdų skausmo priežastys. Odos ar minkštųjų audinių infekcija taip pat gali sukelti kojų ir pėdų skausmą.

Kartais neurologinės ligos yra ir kojų bei pėdų skausmo priežastis. Tai yra nervų pažeidimai, išsėtinė sklerozė (IS) ir Parkinsono liga. Dėl kraujotakos sutrikimų taip pat gali skaudėti kojas ir pėdas. Tada nukentėjusieji kenčia nuo vadinamojo „šaltų pėdų sindromo“. Retesniais atvejais navikai taip pat yra kojų ir pėdų skausmo priežastis.

Dažniausiai tai yra gerybiniai navikai, tačiau tokį skausmą gali sukelti ir piktybiniai navikai. Jei kenčiate nuo kojų ir (arba) pėdų skausmo, visada turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kad nustatytumėte tikslią priežastį. Tai vienintelis būdas pradėti tinkamą gydymą.

2. Kaip galite numalšinti šį skausmą?

Jei ryte kamuoja kojų ir pėdų skausmai, galite atlikti kelis paprastus veiksmus, kad palengvėtų. Visų pirma, turėtumėte įsitikinti, kad geriate pakankamai vandens. Dehidratacija gali sukelti kojų skausmą, ypač jei daug sėdite ar stovite.

Taip pat turėtumėte peržiūrėti savo mitybą ir įsitikinti, kad gaunate pakankamai maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis, vitaminas D ir magnis. Šios maistinės medžiagos yra svarbios jūsų kaulų ir sąnarių sveikatai. Reguliarus pratimas taip pat gali pagerinti kraujotaką kojose ir taip sumažinti skausmą.

Kompresinės kojinės taip pat gali padėti padidinti kraujotaką ir sumažinti patinimą. Jei reikia, taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę vartoti skausmą malšinančius vaistus. Acetaminofenas (tylenolis) arba ibuprofenas (Advil) gali padėti nuo lengvo ar vidutinio sunkumo skausmo. Jei šios priemonės nepadeda, gali kilti sveikatos problemų, kurias reikia gydyti. Tokiu atveju būtinai turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

kokios-ryto-kojų- ir pėdų-skausmų-priežastys

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Ką galite padaryti dėl skausmo?

Jei ryte kamuoja kojų ir pėdų skausmai, skausmui malšinti galite išbandyti keletą paprastų namų gynimo priemonių. Tai įtraukia:

– Vėsinimas: ant skausmingų vietų uždėkite šaltą kompresą arba šaltą skudurėlį. Tai gali sumažinti skausmą ir sumažinti uždegimą.

– Masažas: Pažeistas vietas masažuokite pirštais arba masažuokliu. Tai stimuliuoja kraujotaką ir atpalaiduoja raumenis.

– Judėjimas: judėkite kuo daugiau. Tai padeda stimuliuoti kraujotaką ir suteikti raumenims lankstumo.

– Tempimo pratimai: atlikite kojų ir pėdų tempimo pratimus, kad ištemptumėte ir atpalaiduotumėte raumenis.

– Pakelkite: pakelkite kojas, kai didžiąją laiko dalį praleidžiate sėdėdami arba stovėdami. Tai skatina kraujotaką ir mažina patinimą. Jei laikysitės šių patarimų, kojų ir pėdų skausmai greitai atslūgs. Tačiau jei jie išlieka ar net pablogėja, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad pašalintumėte kitas priežastis.

4. Pratimai nuo kojų skausmo

Yra keletas pratimų, kurie gali padėti, jei kenčiate nuo kojų ir pėdų skausmo. Judėjimas gali paskatinti kraujotaką, o tai savo ruožtu gali sumažinti skausmą. Veiksmingi pratimai apima:

– Pirštų įtempimas: atsisėskite ant kėdės ir ištiesinkite pažeistą koją. Pirštais suimkite pirštus ir patraukite juos aukštyn, kiek galite. Palaikykite poziciją 10 sekundžių ir pakartokite 5 kartus.

– Pėdų svirtis: atsistokite ant laiptų ar kito pakelto paviršiaus. Atsiremkite rankomis į sieną ar turėklus ir pakelkite priekinę koją taip, kad ant laiptelio būtų tik užpakalinė koja.

Dabar siūbuokite pirmyn ir atgal ir pajuskite, kaip kojos raumenys įsitempia ir atsipalaiduoja. Pratimą kartokite 10 kartų. – Pritūpimas: atsistokite pėdas šiek tiek plačiau nei pečių plotyje ir sulenkite kelius, kol šlaunys bus lygiagrečios grindims. Išlikite šioje pozicijoje 5 sekundes ir vėl lėtai atsistokite. Pratimą kartokite 5 kartus.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert