Kodėl atsiranda sąnarių skausmas.

Sąnarių skausmas yra nemalonus ir gali apsunkinti kasdienį gyvenimą. Tačiau jie taip pat gali būti rimtos ligos požymis. Jei sąnarių skausmai kartojasi reguliariai arba trunka ilgiau nei tris dienas, būtinai reikia kreiptis į gydytoją. Bet kodėl iš viso atsiranda sąnarių skausmas? Daugeliu atvejų sąnarių skausmas yra nekenksmingas ir atsiranda dėl per didelio krūvio, netinkamo krūvio ar fizinio krūvio stokos. Senatvės nusidėvėjimo požymiai taip pat gali sukelti sąnarių skausmą.

Tačiau retesniais atvejais už skausmo slypi ir rimtos ligos, tokios kaip artritas, podagra ar reumatas. Jei nuolat kenčiate nuo sąnarių skausmo arba jums diagnozuota viena iš pirmiau minėtų būklių, yra keletas gydymo būdų. Visų pirma, turėtumėte stengtis kuo švelniau gydyti ir palengvinti sąnarius.

Pavyzdžiui, galite atlikti specialius pratimus arba dėvėti ortopedines priemones, tokias kaip vidpadžiai ar tvarsčiai. Masažas ir fizinė terapija taip pat gali sumažinti skausmą. Sunkesniais atvejais gali tekti vartoti vaistus.

Jie gali sumažinti skausmą ir pagerinti sąnarių judrumą. Priešuždegiminiai vaistai dažnai naudojami artritui ir kitoms uždegiminėms ligoms gydyti. Podagra dažnai gydoma kortizono preparatais ar kitais vaistais nuo uždegimo. Reumatas taip pat dažniausiai gydomas vaistais nuo uždegimo. Sunkesniais atvejais gali prireikti atlikti chirurgines intervencijas.

Taip yra, pavyzdžiui, osteoartrito atveju, kai pažeistas sąnarys turi būti iš dalies arba visiškai pakeistas. Chirurgija gali būti reikalinga ir sunkesniais kitų ligų atvejais, pavyzdžiui, reumatu ar podagra. Jei kenčiate nuo sąnarių skausmo, būtinai turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Tik jis gali nustatyti, ar skausmas nekenksmingas, ar tai rodo rimtą ligą.

1. Sąnarių skausmo priežastys

Yra daug skirtingų sąnarių skausmo priežasčių. Dažniausia priežastis yra paties sąnario sužalojimas ar liga.1 Tai artritas, osteoartritas ir uždegimas. Kitos galimos sąnarių skausmo priežastys:

– Sužalojimai (mėlynės, patempimai, kaulų lūžiai) – Infekcijos (pvz., Laimo liga)

– autoimuninės ligos (pvz., reumatoidinis artritas)

– Navikai – medžiagų apykaitos ligos (pvz., podagra) Retais atvejais sąnarių skausmus gali sukelti ir neurologinės ligos ar traumos.

Sąnarių skausmą taip pat gali sukelti išoriniai dirgikliai, tokie kaip šaltis, karštis ar spaudimas. Kartais jie taip pat atsiranda be nustatytos priežasties (idiopatinis skausmas).

2. Kaip galima gydyti sąnarių skausmą?

Sąnarių skausmą galima gydyti įvairiais metodais. Pirmiausia reikėtų pabandyti numalšinti skausmą nuskausminančiais vaistais. Pavyzdžiui, ibuprofenas arba acetaminofenas yra dažniausiai naudojami skausmą malšinantys vaistai, kuriuos dauguma žmonių gali toleruoti. Jei šie skausmą malšinantys vaistai nepadeda, galima skirti silpnesnį skausmą malšinantį vaistą.

Kai kuriais atvejais fizinė terapija taip pat gali būti naudinga. Jei sąnariai yra uždegę, šalčio terapija gali padėti. Jei sąnariai sustingę, gali padėti šilumos terapija. Abi terapijos gali būti taikomos kompresų arba vonių pavidalu.

Sunkiais sąnarių skausmo atvejais gali prireikti atlikti operaciją. Tačiau taip būna tik retais atvejais. Dauguma žmonių, kenčiančių nuo sąnarių skausmo, gali sėkmingai valdyti savo simptomus naudodami aukščiau nurodytus metodus.

kodėl-sąnarių-skausmai-atsiranda

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Kokį vaidmenį gydant sąnarių skausmus atlieka pratimai?

Pratimai yra esminė sąnarių skausmo gydymo dalis. Tai ne tik padeda numalšinti skausmą, bet ir gali padėti padaryti sąnarius lankstesnius ir stabilesnius. Jei kenčiate nuo sąnarių skausmo, svarbu reguliariai mankštintis. Kuo daugiau judėsite, tuo geriau.

Tačiau svarbu nepersistengti ir atkreipti dėmesį į skausmą. Jei skausmas sustiprėja arba trunka ilgiau, reikia kreiptis į gydytoją. Judėjimas ne tik padeda numalšinti skausmą, bet ir gali padėti padaryti sąnarius lankstesnius ir stabilesnius. Pratimai gamina daugiau sinovinio skysčio, kuris apsaugo kremzles ir pagerina judrumą.

Taip pat reguliarus judėjimas stiprina raumenis aplink sąnarį, o tai savo ruožtu pagerina sąnario stabilumą. Daugeliui žmonių, kenčiančių nuo sąnarių skausmo, iš pradžių sunku judėti. Bet kuo daugiau judi, tuo lengviau. Pradėkite lėtai ir palaipsniui didinkite judesių intensyvumą ir trukmę. Raskite veiklą ar hobį, kuris jums patinka ir kuriuo galėtumėte judėti. Tai išlaikys jūsų motyvaciją ilgą laiką.

4. Ar dieta gali palengvinti sąnarių skausmo simptomus?

Taip, dieta gali sumažinti sąnarių skausmo simptomus. Kai kurie maisto produktai turi priešuždegiminių savybių, todėl gali padėti sumažinti sąnarių skausmą. Tai apima, pavyzdžiui, omega-3 riebalų rūgštis, randamas riebiose žuvyse, tokiose kaip lašiša ir skumbrės. Vitaminas C taip pat yra priešuždegiminis, todėl gali padėti sumažinti sąnarių skausmą.

Artritas yra dažna sąnarių skausmo priežastis. Artrito fondas apskaičiavo, kad daugiau nei 50 milijonų suaugusiųjų Jungtinėse Valstijose kenčia nuo artrito. Yra daugiau nei 100 skirtingų artrito tipų, tačiau du dažniausiai pasitaikantys yra reumatoidinis artritas (RA) ir osteoartritas (OA).

RA yra autoimuninė liga, kurios metu imuninė sistema atakuoja ir uždega sąnarių audinius. OA yra degeneracinė liga, kuri nualina sąnario kremzlę. Abi sąlygos gali sukelti skausmą, sustingimą ir sunkumus judant paveiktą sąnarį.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert