Kodėl jis traukia kelį? Yra daug įvairių priežasčių, dėl kurių skauda kelius. Kai kuriais atvejais tai gali būti nekenksminga problema, kuri savaime pagerės. Tačiau kitais atvejais tai taip pat gali būti rimtesnės būklės požymis.
Todėl prieš gydant svarbu žinoti tikslias skausmo priežastis. Viena dažniausių kelio skausmo priežasčių yra kelio sąnario sužalojimas. Tai gali sukelti nelaimingas atsitikimas arba netinkamai pakėlus sunkius daiktus. Tokiais atvejais turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų tikslias priežastis ir pradėtų tinkamą gydymą.
Osteoartritas – degeneracinė sąnarių liga – taip pat gali sukelti traukiantį kelio skausmą. Tokiu atveju svarbu anksti nustatyti ligą ir tinkamai gydyti, kad būtų išvengta tolesnio sąnarių pažeidimo.
Retesniais atvejais kelio skausmą gali sukelti ir uždegiminės ligos, tokios kaip reumatas ar podagra. Vėlgi, ankstyva diagnozė ir gydymas yra svarbūs siekiant išvengti tolesnių komplikacijų. Jei kenčia traukiantis kelio skausmas, būtinai kreipkitės į gydytoją, kad būtų galima nustatyti tikslias priežastis ir pradėti tinkamą gydymą.
1. Dažniausios kelio traukimo skausmo priežastys
Dažniausios kelio traukimo priežastys yra kaulų, sąnarių ar sausgyslių traumos ar ligos. Taip pat dažnos priežastys: Artritas: Artritas yra liga, kurios metu sąnariai uždegami. Skausmą gali sustiprinti judėjimas ar įtampa. Lūžiai: Kaulo lūžis gali sukelti skausmingą kelio skausmą.
Skausmas gali sustiprėti judant. Tendonitas: Tendonitas yra sausgyslės apvalkalo, apvyniojančio kelį, uždegimas. Skausmą gali sustiprinti judėjimas ar įtampa. Perkrova: Sąnarių, sausgyslių ar raumenų perkrovimas gali sukelti skaudantį kelio skausmą. Skausmas gali sustiprėti judant.
2. Ką daryti nuo traukiančio kelio skausmo?
Jei kenčiate nuo traukiančio kelio skausmą, tai gali būti labai nepatogu. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte skausmą. Pirmiausia reikia stengtis, kad pažeistas kelias nejudėtų ir būtų šiltas. Gali padėti ir nedidelis kojos tempimas. Jei nepaisant šių priemonių skausmas nesumažėja, reikėtų kreiptis į gydytoją. Tada gydytojas gali rekomenduoti tolesnius gydymo būdus, pavyzdžiui, fizioterapiją arba kelio įtvarą.
3. Kada reikia kreiptis į gydytoją?
Traukimo skausmas kelyje gali turėti daug priežasčių. Kartais jie yra nekenksmingi ir praeina savaime, tačiau kartais jie gali būti rimtos būklės požymis. Jei skausmas tęsiasi ilgiau nei kelias dienas arba stiprėja, būtinai reikia kreiptis į gydytoją. Net jei skausmą lydi judėjimo sutrikimai, kelio patinimas ar paraudimas, patartina kreiptis į gydytoją.
4. Geriausias kelio skausmo gydymo metodas
Vienas iš geriausių kelio skausmo gydymo būdų yra RICE. RICE reiškia poilsį, ledą, suspaudimą ir pakilimą. Tai reiškia, kad jei skauda kelius, reikia ramiai atsigulti, užsidėti ledo paketą, suspausti kelį ir jį pakelti. Šis metodas gali sumažinti skausmą ir sumažinti uždegimą.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA
5. Pratimai nuo kelio skausmo
Kelių skausmas yra dažna problema, kuri gali turėti įtakos tiek sportininkams, tiek nesportuojantiems. Skausmą gali sukelti sužalojimas, artritas ar kita sveikatos problema ir jis gali būti labai erzinantis. Laimei, yra keletas pratimų, kurie gali padėti sumažinti skausmą ir pagerinti kelio judrumą. Vienas geriausių kelių skausmo pratimų yra šlaunų tempimas.
Šis pratimas ištempia aplink kelius esančius raumenis, padeda sumažinti skausmą. Norėdami tai padaryti, atsigulkite ant nugaros ir ištieskite pažeistą koją aukštyn. Ištieskite ranką už kelio ir švelniai pritraukite koją arčiau kūno, kol pajusite tempimą. Laikykite šį tempimą 10–20 sekundžių ir pakartokite 2–3 kartus kiekvienai kojai.
Dar vieną ruožą atsisėskite ant grindų ir perbraukite pažeistą koją ant kitos. Viršutinės kojos pėdos padas turi liestis arba kirsti vienas kitą. Abiem rankomis pasiekite po viršutinės kojos keliu ir švelniai traukite ją arčiau kūno, kol pajusite, kaip tempiasi raumenys.
Laikykite šį tempimą 10–20 sekundžių ir pakartokite 2–3 kartus kiekvienai kojai. Taip pat galite atlikti izometrinius pratimus, kad sustiprintumėte raumenis aplink kelius. Jūs tiesiog spaudžiate tvirtą priešslėgį, iš tikrųjų nejudėdami. Taip stiprinate raumenis jų neįtempdami.
Paprastas izometrinis pratimas kelio skausmui malšinti – atsiremti į sieną ar stalą ir stumti į sieną ar stalą, tarsi bandytumėte jį atstumti. Laikykite šią poziciją 10–20 sekundžių ir pakartokite 2–3 kartus su kiekviena koja. „Deadlift“ taip pat yra puikus būdas sustiprinti raumenis aplink kelius.
Pakaitomis keliate po vieną koją stovėdami ant pirštų galiukų ir vėl ją nuleisdami. Pradėkite nuo 5 pakartojimų vienai kojai ir palaipsniui didinkite pakartojimų skaičių iki 10-15 vienai kojai. Norėdami gauti geriausius rezultatus, atlikite šį pratimą 2–3 kartus per savaitę.