Kas yra poliartritas ir kaip jis veikia sąnarius.

Poliartritas yra reumatinė liga, pažeidžianti kelis sąnarius. Simptomai yra paveiktų sąnarių skausmas, patinimas ir sustingimas. Kai kuriais atvejais poliartritas gali pažeisti sąnarius.

1. Kas yra poliartritas?

Poliartritas yra būklė, pažeidžianti kelis sąnarius. Dažniausi simptomai yra skausmas, sustingimas ir patinimas. Poliartritas gali paveikti sąnarių judrumą ir sukelti negalią.

Poliartritas yra būklė, pažeidžianti mažiausiai penkis sąnarius. Simptomai yra panašūs į artrito simptomus, tačiau dažniausiai yra sunkesni. Dauguma žmonių, sergančių poliartritu, jaučia sąnarių skausmą, sustingimą ir patinimą. Kai kuriais atvejais ši būklė taip pat gali sukelti nuovargį, svorio kritimą ir bendrą negalavimą.

Poliartrito priežastys dar nėra visiškai suprantamos. Manoma, kad tam įtakos turi ir genetiniai, ir aplinkos veiksniai. Kai kurias poliartrito formas, pavyzdžiui, reumatoidinį artritą, sukelia autoimuninis atsakas, kai imuninė sistema atakuoja sąnarių kremzles. Kitas poliartrito formas gali sukelti infekcijos ar kitos sveikatos būklės. Poliartrito gydymas priklauso nuo priežasties.

Daugeliu atvejų rekomenduojamas vaistų ir fizinės terapijos derinys. Vaistai, dažniausiai naudojami poliartritui gydyti, yra skausmą malšinantys vaistai, priešuždegiminiai vaistai ir kortikosteroidai. Sunkiais atvejais taip pat gali prireikti operacijos.

2. Kaip poliartritas veikia sąnarius?

Sąnariai yra vienas iš pagrindinių poliartrito požymių. Liga sukelia sąnarių skausmą, sustingimą ir patinimą. Dėl to gali sumažėti sąnarių mobilumas. Kai kuriais atvejais gali deformuotis ir sąnariai. Poliartritas gali paveikti sąnarius įvairiais būdais. Liga sukelia sąnarių skausmą, sustingimą ir patinimą.

Dėl to gali sumažėti sąnarių mobilumas. Kai kuriais atvejais gali deformuotis ir sąnariai. Poliartritas yra lėtinė liga, naikinanti sąnarius. Liga progresuoja etapais. Paūmėjimo metu simptomai atsiranda staiga ir gali būti labai skausmingi. Po kelių dienų ar savaičių simptomai išnyksta, sąnariai atsistato. Tačiau šie atsigavimo laikotarpiai gali vis trumpėti ir ilgainiui visiškai sustoti.

Poliartritas yra būklė, pažeidžianti daugelį kūno sąnarių. Tai gali sukelti stiprų skausmą ir ribotą mobilumą. Kai kuriais atvejais poliartritas taip pat gali sukelti sąnarių deformaciją.

Poliartritas yra liga, pažeidžianti daugelį kūno sąnarių. Nukentėjusieji kenčia nuo sąnarių skausmo ir standumo. Liga gali taip paveikti sąnarius, kad jie negali tinkamai judėti. Sunkiais atvejais poliartritas gali sukelti sąnario deformaciją.

poliartritas

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Kokios yra poliartrito gydymo galimybės?

Poliartrito gydymas gali būti sudėtingas, nes būklės priežastys dažnai nežinomos. Todėl gydymas skirtas palengvinti ligos simptomus ir užkirsti kelią jos pablogėjimui.

Dažniausias poliartrito gydymas yra priešuždegiminių vaistų vartojimas. Šie vaistai gali sumažinti sąnarių skausmą ir uždegimą. Steroidų injekcijos į pažeistą sąnarį taip pat gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą. Sunkiais poliartrito atvejais gali prireikti operacijos, kad būtų pakeistas pažeistas sąnarys.

Tačiau tai būtina tik retais atvejais. Poliartritas gali būti ilgalaikė būklė, kuri laikui bėgant gali pablogėti. Todėl svarbu pasikalbėti su gydytoju apie galimas gydymo galimybes, kad surastumėte geriausią įmanomą gydymą.

Poliartrito gydymas priklauso nuo būklės sunkumo. Lengvais atvejais gali pakakti konservatyvaus gydymo skausmą malšinančiais ir priešuždegiminiais vaistais. Tačiau sunkesniais atvejais paprastai reikia derinti vaistus ir fizinę terapiją. Priešuždegiminiai vaistai, kurie gali būti naudojami poliartritui, yra šie:

– NVNU (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo), tokie kaip ibuprofenas arba diklofenakas; – kortikosteroidai, tokie kaip prednizolonas; – DMARD (ligą modifikuojantys vaistai nuo reumato), tokie kaip metotreksatas arba sulfasalazinas. Fizioterapinės priemonės, tokios kaip fizioterapija ir masažas, gali padėti sumažinti skausmą. pagerinti sąnarių mobilumą, kad pagerėtų. Sunkiais atvejais gali prireikti ir chirurginio gydymo.

4. Kaip apsisaugoti?

Sveika gyvensena yra geriausia poliartrito profilaktika. Tai reiškia, kad reikia valgyti subalansuotą mitybą ir reguliariai mankštintis. Taip pat reikėtų vengti rūkyti, nes tai padidina artrito riziką. Jei jau sergate artritu, galite pabandyti palengvinti simptomus nuskausminančiais ir priešuždegiminiais vaistais. Fizinė terapija ir masažas taip pat gali padėti sumažinti skausmą. Sunkiais atvejais taip pat gali prireikti operacijos.

Tikslios poliartrito prevencijos nėra, tačiau kai kurios priemonės gali sumažinti riziką. Tai apima: – subalansuotą mitybą, kurioje gausu vitaminų ir mineralų; – reguliariai mankštinkitės, kad jūsų sąnariai būtų lankstūs; – svorio metimas, jei turite antsvorio; – sąnarių traumų prevencija.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert