Karpos – priežastys, simptomai ir gydymas.

1. Kas yra karpos?

Karpos yra maži, gerybiniai dariniai, kuriuos sukelia virusas. Jie nėra pavojingi ir dažniausiai užgyja patys, tačiau gali būti labai nepatogūs ir sukelti niežulį bei skausmą. Priklausomai nuo opos vietos, yra įvairių tipų karpų.

Labiausiai paplitęs tipas yra padų karpos, atsirandančios ant kojų pirštų ar padų. kitos rūšys yra rankų, veido ir lytinių organų karpos. Karpas sukelia virusai, kurie lengvai perduodami nuo vieno žmogaus kitam. Virusai atakuoja viršutinį odos sluoksnį ir ten sukelia mažas opas.

Karpos dažniausiai užgyja pačios, tačiau gali būti labai nepatogios ir sukelti niežulį bei skausmą. Priklausomai nuo opos vietos, yra įvairių tipų karpų. Labiausiai paplitęs tipas yra padų karpos, atsirandančios ant kojų pirštų ar padų. Kiti tipai yra rankų, veido ir lytinių organų karpos. Paprastai karpų gydyti nereikia, nes jos dažniausiai užgyja pačios. Tačiau karpos gali būti labai nepatogios ir sukelti niežulį bei skausmą.

Tokiu atveju gali būti naudinga kreiptis į gydytoją, kuris gali pasiūlyti įvairių gydymo būdų. Pavyzdžiui, gydytojas gali paskirti tepalą ar kremą, kuris palengvina simptomus arba pagreitina gijimą. Sunkesniais atvejais gali prireikti chirurginiu būdu pašalinti karpas.

2. Karpos priežastys

Kalbant apie karpas, yra įvairių tipų, priežasčių ir gydymo būdų. Ieškant karpų priežasčių, svarbu žinoti, kokio tipo karpos turite. Kadangi ne visos karpos yra vienodos, o priežastys gali būti skirtingos. Karpas gali sukelti įvairūs virusai, pavyzdžiui, žmogaus papilomos virusas (ŽPV). ŽPV yra labai dažna infekcija, kurią gali lengvai perduoti vienas žmogus kitam. Daugelis žmonių užsikrečia ŽPV to nežinodami.

Yra daugiau nei 100 skirtingų ŽPV tipų, kai kurie iš jų gali sukelti karpas, o kiti – ne. Vienos karpos yra užkrečiamos, kitos – ne. Užkrečiamosios karpos plinta per tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu arba daiktais, kuriuos tas asmuo palietė. Kita vertus, neužkrečiamos karpos dažnai atsiranda dėl susilpnėjusios imuninės sistemos arba dėl odos sužalojimų, pavyzdžiui, įbrėžimų ar įpjovimų.

Yra įvairių tipų karpų, kurios gali turėti skirtingus simptomus. Tačiau dažniausiai pasitaikantis simptomas yra gumbas ar guzas ant odos, kuris gali būti raudonos, rudos arba baltos spalvos. Kartais karpos taip pat gali sukelti niežulį ar skausmą. Jei turite karpų ir nerimaujate, visada turėtumėte kreiptis į gydytoją. Nors karpos dažniausiai yra nekenksmingos, kai kurios jų rūšys gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

3. Karpos simptomai

Kai turite karpą, ji gali sukelti skirtingus simptomus. Pati karpa dažniausiai yra mažas, apvalus, iškilęs odos lopinėlis, kuris dažnai būna tamsesnis už aplinkinę odą. Šią vietą dažnai supa raudona arba rausva kraštinė.

Karpa taip pat gali būti niežulys arba skausmingas. Kai kurios karpos laikui bėgant gali pasikeisti, tapti didesnės arba tamsesnės mėlynos spalvos. Retais atvejais karpos taip pat gali sukelti kraujavimą ar išskyras. Jei pastebėjote bet kurį iš šių karpų pakitimų, būtinai turėtumėte kreiptis į gydytoją.

karpos

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

4. Karpos gydymas

Karpas galima gydyti įvairiais būdais. Vieni gydymui renkasi naminius vaistus, kiti – medikamentinį gydymą. Namų gynimo priemonės nuo karpų Kai kurios namų gynimo priemonės gali padėti gydyti karpas. Tai apima: Česnakai: Česnakuose yra alicino, junginio, kuris turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių.

Norėdami gydyti karpas, česnako skiltelę perpjaukite per pusę ir įtrinkite pažeistą vietą. Palikite česnaką ant odos 10-15 minučių, tada nuplaukite. Pakartokite tai kelis kartus per dieną. Citrina: Citrinų sultyse yra rūgšties, kuri gali išdžiovinti karpas. Pažeistą vietą patepkite citrinos sultimis ir palikite 10-15 minučių prieš nuplaukite.

Pakartokite tai kelis kartus per dieną. Medus: Medus turi antibakterinių savybių, kurios gali padėti išgydyti karpas. Pažeistą vietą patepkite medumi ir palikite per naktį. Nuplaukite kitą rytą. Kartokite tai kiekvieną dieną, kol karpa išnyks. Eteriniai aliejai: Eteriniai aliejai, tokie kaip arbatmedžio aliejus arba levandų aliejus, gali padėti išgydyti karpas. Aliejumi patepkite paveiktą vietą ir palikite per naktį. Nuplaukite kitą rytą. Kartokite tai kiekvieną dieną, kol karpa išnyks.

5. Karpos profilaktika

Prevencija yra geriausias vaistas, tas pats pasakytina ir apie karpas. Yra keletas paprastų žingsnių, kurių galite imtis norėdami apsaugoti save ir savo šeimą nuo tų varginančių odos išaugų. Visų pirma, turėtumėte kruopščiai nusiplauti rankas, ypač po kontakto su gyvūnais ar kitais žmonėmis.

Lankydamiesi viešose vietose, kur dažnai pasitaiko karpos, pavyzdžiui, vonios kambariuose ar baseinuose, visada mūvėkite pirštines. Be to, nelieskite kitų žmonių, kurie jau turi karpų. Kitas svarbus žingsnis – reguliariai valyti ir dezinfekuoti daiktus, kurie gali pernešti karpas. Tai apima rankšluosčius, patalynę ir drabužius.

Arba skalbkite šiuos daiktus skalbimo mašinoje aukštoje temperatūroje arba dezinfekuokite juos specialia dezinfekavimo priemone. Be to, turėtumėte nuolat valyti aplinką ir valyti dulkes. Tai ypač svarbu tose vietose, kur linkusios plisti karpos, pavyzdžiui, vonios kambariuose ar persirengimo kambariuose. Taip pat būkite atsargūs, kad jūsų kūnas nepatektų į cheminius produktus.

Naudokite natūralius muilus ir tualeto reikmenis ir venkite kosmetikos su alkoholiu ar kvapiosiomis medžiagomis. Per daug cheminių medžiagų gali sudirginti odą ir padaryti ją labiau linkusią į karpas. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas: palaikykite savo imuninę sistemą! Valgykite sveiką maistą, gerkite pakankamai vandens ir reguliariai mankštinkitės. Gerai išsimiegoti taip pat svarbu, kad imuninė sistema būtų stipri. Taip galite efektyviai apsisaugoti nuo karpų – tiek iš vidaus, tiek iš išorės!

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here