Karpos gydymas naminėmis priemonėmis – apžvalga

1. Karpos – kas tai iš tikrųjų?

Karpos yra nedideli, gerybiniai odos dariniai ar iškilimai, kuriuos sukelia tam tikri virusai. Priklausomai nuo to, kurioje kūno dalyje jos yra ir kaip atrodo, yra įvairių tipų karpų. Dažniausia karpų rūšis vadinama paprastosiomis karpomis, dar vadinamomis rankų, pėdų ir burnos karpomis.

Šio tipo karpos dažniausiai aptinkamos ant rankų, pėdų, burnos ir gerklės ir jas sukelia raupų grupės virusas (Enterovirusas). Kiti karpos tipai apima tas, kurios gali atsirasti kitose kūno dalyse, išskyrus rankas, pėdas, burną ir gerklę, taip pat kitokios išvaizdos. Karpa paprastai yra nekenksminga ir nesukelia skausmo. Tačiau kai kurie žmonės gali jausti niežulį ar kitokį diskomfortą. Retais atvejais gali atsirasti ir infekcijų.

Jei pastebėjote ant jūsų karpą, pirmiausia turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad nustatytumėte, ar tai tikrai karpa. Gydytojas pasakys, ar gydymas yra būtinas ir koks gydymo metodas yra tinkamiausias jūsų atveju. Tačiau daugeliu atvejų karpos užgyja pačios.

Yra keletas būdų, kaip gydyti karpas. Daugelis žmonių naudojasi namų gynimo priemonėmis, nes jos dažnai yra veiksmingos ir neturi šalutinio poveikio. Tačiau kokia naminė priemonė nuo karpų yra geriausia, priklauso nuo karpų tipo. Šiame straipsnyje supažindinsime su kai kuriomis populiariausiomis namų gynimo priemonėmis nuo karpų.

2. Dažniausios namų gynimo priemonės nuo karpų

Yra daug įvairių namų gynimo priemonių, kurios gali būti veiksmingos nuo karpų. Daugelis žmonių griebiasi šių priemonių, nes jos natūralios ir dažnai švelnios. Dažniausios namų gynimo priemonės nuo karpų yra: – Arbatmedžio aliejus: Arbatmedžio aliejus dažniausiai naudojamas karpoms gydyti, nes turi antibakterinių ir antivirusinių savybių. Juo galima tepti karpą, pamirkius medvilninį audinį į aliejų ir uždėjus ant pažeistos vietos.

– Citrinų sultys: citrinų sultys taip pat yra populiari priemonė nuo karpų, nes jų savybės panašios į arbatmedžio aliejų. Čia taip pat priemonė užtepama ant karpos, o po to uždengiama gipsu.

– Česnakai: česnakai yra dar viena natūrali priemonė nuo karpų, nes turi antibakterinių savybių.

Jis dedamas ant karpų arba su trupučiu vandens paverčiamas pasta ir tepamas ant pažeistos vietos.

– Saldžiavaisio pupmedžio guma: Saldžiavaisio pupmedžio guma yra dar viena populiari priemonė nuo karpų, nes ji turi priešuždegiminių ir antiseptinių savybių. Miltai sumaišomi su trupučiu vandens, kad susidarytų pasta ir užtepti ant pažeistos vietos.

Kai diagnozuojama karpa, yra keletas gydymo būdų. Be tradicinės medicinos su tepalais ir kremais, kuriuos gali skirti gydytojas, vėl ir vėl naudojamos naminės priemonės. Čia ypač populiarūs du metodai:

Cinko pasta: Cinko pasta yra labai dažna namų gynimo priemonė nuo karpų ir daugelio kitų odos problemų. Tešlą galite lengvai pasigaminti patys arba nusipirkti vaistinėje. Vieno naudojimo kelis kartus per dieną turėtų pakakti, kad karpa išdžiūtų ir susitrauktų.

Nuosavas šlapimas: taip pat populiaru patepti karpą šviežiu šlapimu. Didelė karbamido dalis suminkština odą ir karpos netrukus turėtų išnykti. Tačiau ši priemonė netinka visiems, todėl ją reikia atidžiai apsvarstyti iš anksto.

Namų gynimo priemonės nuo karpų

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Kaip tinkamai gydyti karpas

Karpos gydymas nėra tikslus mokslas ir nė viena priemonė nėra 100% saugi. Tačiau yra keletas namų gynimo priemonių, kurios yra labai veiksmingos gydant karpas. Štai keletas geriausių namų gynimo būdų karpoms gydyti.

1. Arbatmedžio aliejus Arbatmedžio aliejus yra natūralus antiseptikas ir puikiai tinka karpoms gydyti. Arbatmedžio aliejuje yra terpineno-4-olio, veiksmingos kovos su karpomis priemonės. Be to, arbatmedžio aliejus padeda sustabdyti infekciją ir pagreitinti gijimą.

2. Citrinų sultys Citrinų sultys – dar viena natūrali priemonė nuo karpų. Citrinų sultys turi antivirusinių ir antibakterinių savybių, todėl gali sustabdyti infekciją. Citrinų sultys taip pat padeda pagreitinti gijimą ir palengvinti simptomus.

3. Česnakai Česnakai – dar viena labai efektyvi naminė priemonė nuo karpų. Česnakai turi antibakterinių ir antivirusinių savybių, todėl gali sustabdyti infekciją. Česnakai taip pat padeda pagreitinti gijimą ir sumažinti skausmą bei niežėjimą.

4. Aloe Vera Gel Alavijų gelis yra dar viena labai veiksminga priemonė nuo karpų. Alavijų gelis turi priešuždegiminį poveikį, todėl gali palengvinti simptomus. Aloe vera gelis taip pat padeda pagreitinti gijimą.

4. Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Karpos yra erzinančios ir užkrečiamos. Geros naujienos yra tai, kad yra daugybė namų gynimo priemonių, kuriomis galite veiksmingai gydyti. Bet kada turėtum eiti pas gydytoją? Visų pirma, turėtumėte žinoti, kad yra įvairių rūšių karpų, kurias reikia gydyti skirtingai. Dažniausias karpų tipas yra paprastosios karpos, dar vadinamos virusinėmis karpomis.

Šio tipo karpos yra nekenksmingos ir paprastai praeina be gydymo per metus ar dvejus. Tačiau yra ir kitų rūšių karpų, kurios yra rimtesnės ir reikalauja gydymo. Tai apima: – Genitalijų karpos: šio tipo karpos yra lytiniu keliu plintančios ir turi būti kuo greičiau gydomos. – Genitalijų karpos: Genitalijų karpos taip pat perduodamos lytiniu keliu ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Jie turėtų būti gydomi kuo greičiau.

-Padų fascitas: Padų fascitas yra būklė, kai pėdos sausgyslės uždegamos. Šio tipo karpos gali būti labai skausmingos ir turi būti kuo greičiau gydomos. Taigi, jei pastebėjote, kad turite vieną iš šių karpų, svarbu kreiptis į gydytoją dėl tinkamo gydymo.

Jei turite karpą, kurios negalima gydyti namų gynimo priemonėmis, arba jei turite karpą, kuri yra užsikrėtusi arba kraujuoja, turėtumėte kreiptis į gydytoją. Taip pat gali tekti kreiptis į gydytoją, jei turite karpų, kurios pakeitė spalvą arba patino.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert