Kas yra karpos ant pėdos? Pėdų karpos yra dažna odos liga, dėl kurios ant padų susidaro nekenksmingos karpos. Daugeliu atvejų šios karpos nesukelia skausmo ar diskomforto. Tačiau retais atvejais ant pėdos gali susidaryti skausmingos karpos. Pėdų karpos paprastai yra nekenksmingos ir užgyja pačios. Tačiau retais atvejais pėdos karpa gali sukelti uždegimą. Tokiu atveju reikia kreiptis į gydytoją.
1. Karpos ant pėdos – kas tai iš tikrųjų?
Pėdų karpos yra mažos, nekenksmingos viruso sukeltos ataugos. Jie gali susidaryti pėdos viršuje arba apačioje, tarp pirštų arba ant nagų. Pėdų karpos yra nepatogios ir gali būti skausmingos, tačiau dažniausiai jos yra nekenksmingos.
Pėdų karpos dažniausiai atsiranda dėl odos sužalojimo, pavyzdžiui, įplyšimo ar įbrėžimo. Bakterijos ar virusai gali prasiskverbti į odą ir suformuoti karpą. Kartais pėdos karpas sukelia ir odoje nusėdęs grybelis.
2. Pėsčiųjų karpų priežastys
Karpos ant pėdos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausios priežastys yra šios:
1. Odos sužalojimai: odos sužalojimai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių karpų ant pėdos priežasčių. Sulaužius odą, virusas gali prasiskverbti pro odą ir sukelti karpų atsiradimą.
2. Prasta higiena: Prasta higiena taip pat yra dažna pėdų karpų priežastis. Jei oda reguliariai nevaloma, virusas gali lengvai plisti ir sukelti karpas.
3. Kontaktas su kitais žmonėmis: pėdos karpos taip pat gali būti perduodamos kontaktuojant su kitais žmonėmis. Pavyzdžiui, vaikščiojimas basomis ar dušas viešose vietose gali lengvai perduoti virusą jūsų odai.
4. Silpnas imunitetas: Silpnas imunitetas taip pat yra pėdų karpų atsiradimo rizikos veiksnys. Žmonės su silpnu imunitetu yra jautresni infekcijoms ir gali lengviau susirgti karpomis.
Karpos ant pėdos – nemalonus reiškinys Kas to nežino? Atsikeliate ryte, žengiate žingsnį iš lovos – ir jau jaučiate veriantį skausmą. Priežastis greitai randama: karpa ant pėdos. Šios mažos, dažnai nekenksmingos odos išaugos erzina, bet dažniausiai nekenksmingos. Vis dėlto norisi kuo greičiau jų atsikratyti.
Bet, deja, tai nėra taip paprasta. Pėdų karpos yra patvarios ir visada gali atsinaujinti. Bet iš kur atsiranda karpos ant pėdos? O ką daryti norint jų atsikratyti? Šiame straipsnyje pateikiame atsakymus į šiuos klausimus. Karpos ant pėdos – nemalonus reiškinys Kas to nežino?
Atsikeliate ryte, žengiate žingsnį iš lovos – ir jau jaučiate veriantį skausmą. Priežastis greitai randama: karpa ant pėdos. Šios mažos, dažnai nekenksmingos odos išaugos erzina, bet dažniausiai nekenksmingos. Vis dėlto norisi kuo greičiau jų atsikratyti. Bet, deja, tai nėra taip paprasta. Pėdų karpos yra patvarios ir visada gali atsinaujinti. Bet iš kur atsiranda karpos ant pėdos?
O ką daryti norint jų atsikratyti? Šiame straipsnyje pateikiame atsakymus į šiuos klausimus. Pėdų karpas sukelia virusai Pėdų karpų priežastis yra virusas. Tiksliau, tai žmogaus papilomos virusas (ŽPV), priklausantis vadinamiesiems papovavirusams. Šie virusai atakuoja viršutinį odos sluoksnį ir čia dauginasi keratinocituose – odos paviršiaus ląstelėse. ŽPV yra labai užkrečiamas ir dažniausiai perduodamas tiesioginio sąlyčio su oda metu, pavyzdžiui, keičiantis rankšluosčiais arba avint batus, kuriuos kažkas jau avėjo.
Inkubacinis laikotarpis, t. y. laikas nuo užsikrėtimo iki karpų protrūkio, paprastai yra nuo dviejų iki trijų mėnesių. Kai kurie žmonės virusą nešioja niekada neserga karpomis. Tačiau kitiems tam tikru momentu ant pėdos susidaro karpa. Vaikams ir paaugliams, taip pat žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi, yra didesnė rizika susirgti karpomis. Tam tikroms profesijų grupėms, kurios dažnai kontaktuoja su žmonėmis, taip pat padidėja karpų rizika:
Pavyzdžiui, gydytojai, slaugytojai, mokytojai ar darželio auklėtojai. Karpos dažnai kenčia ir sportininkus – ypač tuos, kurie žaidžia komandines ar kontaktines sporto šakas, pavyzdžiui, tinklinį ar rankinį.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA
3. Pėsčiųjų karpų gydymas
Pėdų karpos gali būti gydomos įvairiais gydymo metodais. Daugelis žmonių mieliau gydo karpas naminėmis priemonėmis, tokiomis kaip actas ar arbatmedžio aliejus. Kiti pirmenybę teikia medicininiams gydymo metodams, tokiems kaip verrucae tirpalas (glazūra) arba kremų ir tepalų receptai. Tačiau namų gynimo priemonių veiksmingumas yra prieštaringas, todėl kai kurie gydytojai pataria jų nenaudoti. Geriausias gydymo metodas priklauso nuo karpų tipo. Dažniausia pėdos karpų rūšis yra vadinama padų karpa, kuri susidaro apatinėje pėdos pusėje.
Padų karpos paprastai yra nekenksmingos, tačiau gali būti labai skausmingos ir sunkiai gydomos. Kitas pėdos karpų tipas yra mozaikinė karpa, susidedanti iš kelių mažų karpų. Mozaikinės karpos dažniausiai yra nekenksmingos ir nereikalauja gydymo. Jei ant pėdos atsirado karpų, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad nustatytumėte geriausią gydymo kursą.
4. Pėsčiųjų karpų profilaktika
Geriausias būdas išvengti karpų ant kojų – laikytis asmeninės higienos. Tai apima kruopštų kojų, ypač tarp pirštų, valymą muilu ir vandeniu. Pėdas taip pat reikia reguliariai įtrinti pėdų kremu ar losjonu, kad oda išliktų elastinga. Jei turite sustorėjusią ar įtrūkusią odą, patartina kreiptis į podologą.
Norint išvengti karpų ant pėdos, taip pat reikėtų vengti aptemptų batų ir kojinių. Kadangi ankšti batai ir kojinės gali sukelti prakaito susidarymą ant kojų, o tai savo ruožtu sudaro puikią aplinką karpoms. Vietoje to reikėtų avėti patogius, plačiai prigludusius batus, kad oras gerai cirkuliuotų.