Kaip tinkamai pašalinti papilomas

Yra keletas būdų, kaip pašalinti papilomas. Kuris metodas jums tinkamiausias, priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant: – Papilomų dydį ir vietą – Jūsų bendrą sveikatos būklę – Jūsų pageidavimus ir lūkesčius Kai kurie dažniausiai naudojami papilomų šalinimo būdai: – Krioterapija (krioterapija):

Tai metodas, kai papilomos užšaldomos skystu azotu. Paprastai gydymas yra neskausmingas ir nereikalauja anestezijos. Tačiau gali prireikti kelių dienų ar savaičių, kol papilomos visiškai išnyks. Taip pat yra nedidelė rizika, kad papilomos vėl atsiras.

-Iškirpimas: tai chirurginis metodas, kai papilomoms pašalinti naudojamas peilis ar kitoks pjovimo įrankis. Gydymas paprastai reikalauja vietinio anestetiko ir gali būti atliekamas ligoninėje arba ambulatorinėje įstaigoje. Tačiau yra nedidelė rizika, kad liks randai arba vėl atsiras papilomos. -Lazerinė abliacija: tai palyginti naujas papilomų pašalinimo būdas. Taikant šį metodą, papilomų pašalinimui naudojamas galingas lazerio spindulys.

Gydymas paprastai nereikalauja anestezijos ir yra neskausmingas. Tačiau norint visiškai pašalinti papilomas, gali prireikti kelių lazerio seansų. Vėlgi, yra pavojus, kad liks randai arba vėl atsiras papilomos.

1. Kokios priemonės yra papilomų gydymui?

Yra keletas skirtingų priemonių, kurios gali būti naudojamos papilomų gydymui. Tai įtraukia:

– Papilomų pašalinimas chirurginiu būdu. Tai yra labiausiai paplitęs papilomų gydymo būdas ir, kaip taisyklė, gali būti atliekamas per vieną seansą.

– Specialių kremų ar losjonų, kurie pašalina papilomas, naudojimas. Šios priemonės paprastai yra labai saugios ir veikia per kelias dienas.

-Lazerio terapijos naudojimas papilomų gydymui. Šis metodas yra labai efektyvus, tačiau gali turėti ir šalutinį poveikį.

Papilomos yra maži, nekenksmingi dariniai, dažniausiai atsirandantys ant kaklo, rankų ar krūtinės. Dažnai jie taip pat gali būti matomi ant nosies ar veido. Tačiau papilomos gali atsirasti ir kitose kūno vietose.

Paprastai jie yra nekenksmingi ir nereikalauja gydymo. Tačiau yra keletas būdų, kaip pašalinti papilomas.

Tai įtraukia:

– Kremai arba tepalai su veikliosiomis medžiagomis, tokiomis kaip salicilo rūgštis, arbatmedžio aliejus arba tujų ekstraktas

– Namų gynimo priemonės, tokios kaip actas, citrina ar česnakas

-gydymas lazeriu

-Krioterapija (šaldymas) Kuri priemonė tinkamiausia, priklauso nuo aplinkybių.

Bet kokiu atveju prieš gydymą reikia pasitarti su gydytoju.

Daugelis žmonių klausia, ar patartina patiems pašalinti papilomas. Tačiau tai nepatartina, nes tai gali būti pavojinga ir sukelti papilomų atsinaujinimą. Jei nuspręsite pašalinti papilomas, tai visada turėtų atlikti gydytojas arba kitas sveikatos priežiūros specialistas.

Tinkamai pašalinkite papilomas

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

2. Kaip pašalinamos papilomos?

Yra keletas būdų, kaip pašalinti papilomas. Labiausiai paplitęs metodas yra chirurginis pašalinimas, kurio metu gydytojas skalpeliu pašalina papilomą. Kiti metodai yra lazerio arba radijo bangų technologijos naudojimas, cheminis pilingas ir krioterapinis gydymas. Chirurginis pašalinimas yra saugiausias ir efektyviausias papilomų pašalinimo būdas.

Tačiau jis taip pat yra brangiausias ir gali sukelti nemalonų šalutinį poveikį, pavyzdžiui, randus ir skausmą. Lazerio ir radijo bangų terapija taip pat yra veiksmingos gydymo galimybės, tačiau jos taip pat gali būti brangios ir sukelti nemalonų šalutinį poveikį. Cheminis pilingas ir krioterapinis gydymas yra mažiau invaziniai nei chirurginės procedūros, tačiau jie gali būti ne tokie sėkmingi ir turėti daugiau nemalonaus šalutinio poveikio.

3. Ar pašalinus vėl gali susidaryti papilomos?

Daugelis žmonių nerimauja, kad pašalinus papilomas, jos gali vėl atsirasti. Tačiau taip nėra. Pašalinus papilomą, ji visiškai pašalinama. Tikimybė, kad ji sugrįš, labai maža. Tačiau yra keletas veiksnių, galinčių padidinti papilomatozės pasikartojimo riziką, įskaitant:

-Anatominė vieta: kai kurios kūno vietos yra labiau linkusios į papilomų susidarymą nei kitos. Tai apima anksčiau minėtas sritis, tokias kaip nosis, burna ir gerklė.

-Prasta higiena: jei nesilaikysite tinkamos asmeninės higienos, padidėja grybelių ir bakterijų kolonijų ir odos ligų atsiradimo rizika.

– Keisti sekso partnerius: kuo dažniau keičiate sekso partnerį, tuo didesnė rizika užsikrėsti ŽPV virusu. Šie virusai yra aplinkos ir lengvai perduodami.

Taip, po pašalinimo papilomos vėl gali susidaryti. Tačiau svarbu pažymėti, kad tai nebūtinai reiškia, kad papilomos vėl augs toje pačioje vietoje. Kai kuriais atvejais papilomos gali susidaryti kitose kūno vietose.

Jei nerimaujate, kad papilomos gali atsinaujinti, pasitarkite su gydytoju, kaip sumažinti riziką.

4. Koks yra geriausias papilomų prevencijos būdas?

Kaip jau minėta, vienas geriausių būdų išvengti papilomų yra ŽPV vakcinacija. Tačiau skiepai skirti tik 26 metų ir jaunesniems asmenims. Senstant vakcinacija gali būti ne tokia veiksminga. Kiti būdai išvengti papilomų yra šie:

-Nustok rūkyti

– Venkite saulės poveikio savo odai

– Išeidami į saulę dėvėkite ilgus drabužius ir dėvėkite apsauginius kremus nuo saulės – Venkite cheminių medžiagų ir teršalų poveikio

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert