-Kaip atsiranda karpos ant pirštų ir ką su jomis daryti?

Kaip ant pirštų susidaro karpos? Karpos ant pirštų gali turėti įvairių priežasčių. Tačiau daugeliu atvejų priežastis yra ŽPV viruso infekcija. Šis virusas perduodamas tiesioginio kontakto su oda metu ir dažniausiai paveikia viršutinį odos sluoksnį. Pati karpa yra mažas, kietas gumbas, esantis odos paviršiuje.

Daugumą karpų sukelia vadinamasis žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Tai virusas, kuris lengvai perduodamas per odą – pavyzdžiui, paspaudus ranką jau sergančiam žmogui. Daugeliu atvejų virusas yra nekenksmingas ir po kelių savaičių ar mėnesių karpa išnyks savaime. Tačiau jei imuninė sistema nusilpusi, gali išsivystyti ir kitos ligos. Todėl įtarus karpą visada reikia kreiptis į gydytoją.

1. Kas yra karpos?

Karpos yra mažos, iškilusios ir dažniausiai nekenksmingos odos išaugos, kurias sukelia virusas. Karpos virusai daugiausia atakuoja viršutinį odos sluoksnį ir ten dauginasi. Karpos gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai jos yra ant rankų, kojų ir veido. Yra įvairių tipų karpų, kurios gali atrodyti ir elgtis skirtingai.

Dažniausiai pasitaikančios karpų rūšys yra: -Paprastosios karpos: Šio tipo karpos yra mažos ir apvalios, lygaus paviršiaus. Jie dažnai atsiranda ant rankų, bet gali atsirasti ir kitose kūno vietose, pavyzdžiui, pėdose ar veide. -Padų karpos (pėdų karpos): Padų karpos yra specialus paprastųjų karpų tipas, dažniausiai atsirandantis ant pėdų padų. Ji dažnai yra plokštesnė už paprastąją karpą ir turi ryškų kraštą. – Mozaikinė karpa:

Šio tipo karpos yra didesnės nei paprastosios ir susideda iš kelių mažų ataugų, kurios kartu sudaro mozaiką primenantį raštą. Mozaikinės karpos dažnai atsiranda ant delnų ar kojų padų. – Siūlo formos karpa (sriegio karpa): siūlinė karpa yra ilga, smailėjanti karpa, kuri dažniausiai atsiranda ant antakių, blakstienų ar skruostų. Tai gana nekenksminga ir paprastai nesukelia skausmo.

Yra keletas karpų gydymo būdų. Dažniausias gydymas yra tai, kad gydytojas pašalina karpą. Tačiau tai gali būti skausminga ir yra pavojus, kad karpa vėl atsiras. Kitas variantas – naudoti karpų kremą.

Šiuose kremuose paprastai yra salicilo rūgšties, arbatmedžio aliejaus arba eterinių aliejų, kurie padeda išdžiovinti ir naikinti karpą. Tačiau mokslinių įrodymų, kad šie kremai yra veiksmingi, nėra. Kitas gydymo būdas yra juostos naudojimas. Ši juostelė uždedama ant karpos, kad padėtų ją išdžiūti ir nužudyti. Vėlgi, nėra jokių mokslinių įrodymų, kad šis metodas tikrai veiksmingas. Sunkesniais atvejais gali prireikti gydymo antivirusiniais vaistais. Tačiau šie vaistai skiriami retai, nes dažnai turi šalutinį poveikį, o jų veiksmingumas neįrodytas.

karpos ant pirštų

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

2. Iš kur atsiranda karpos?

Karpos yra maži, gerybiniai dariniai, kuriuos sukelia papilomos viruso karpų virusas. Yra daugiau nei 100 skirtingų karpų virusų tipų, kai kurie sukelia odos ataugas, o kiti perduodami lytiškai. Dauguma karpų virusų veikia tik viršutinį odos sluoksnį, todėl yra nekenksmingi.

Tačiau kai kurios viruso rūšys gali prasiskverbti giliau į odą ir sukelti rimtesnių ligų, tokių kaip vėžys. Karpos dažnai atsiranda ant rankų ir kojų, nes šios odos vietos yra labiausiai pažeidžiamos įbrėžimams ir įpjovimams, dėl kurių virusas gali prasiskverbti į odą. Kitos dažnos karpų vietos yra veidas, kaklas, krūtinė ir nugara. Skirtingai nuo kitų virusinių ligų, tokių kaip pūslelinė ar vėjaraupiai, karpomis galima užsikrėsti ir nesusisiekus su jais jau sergančiu asmeniu.

Taip yra daugiausia dėl didelio karpų virusų kiekio aplinkoje. Virusai gali būti aptinkami ant paviršių, tokių kaip durų rankenos ar rankšluosčiai, ir lengvai perduodami odai. Daugeliu atvejų karpos yra nekenksmingos ir praeina savaime per kelias savaites ar mėnesius. Tačiau kartais jie gali būti skausmingi ir atrodyti nepatogūs. Tokiais atvejais gali būti patartina kreiptis į gydytoją, kad karpa būtų gydoma profesionaliai.

3. Kaip gydyti karpas?

Karpos gali išsivystyti įvairiais būdais. Jie gali būti absorbuojami per odą, jei liečiatės su užsikrėtusiu asmeniu arba užsikrėtėte ant paviršiaus, prie kurio prilimpa karpų virusai. Karpos gali sukelti ir tepinėlių infekcijos. Taip, pavyzdžiui, susižalojus vienoje vietoje, virusas patenka į žaizdą. Retesniais atvejais karpos taip pat yra paveldimos.

4. Ar gali sugrįžti karpos?

Karpas sukelia virusas ir gali lengvai plisti kitiems žmonėms. Karpos gali būti įvairių formų, tačiau dažniausiai pasitaiko apvalus, tvirtas guzas. Karpos gali atsirasti ant odos, bet gali augti ir po nagais. Karpos gydymas priklauso nuo jų tipo ir dydžio. Dauguma karpų užgyja pačios, tačiau kai kurias karpas gali tekti pašalinti chirurginiu būdu. Jei atsiranda infekcija, gydytojas gali skirti antibiotikų. Sunkiais atvejais karpa gali išaugti į gumbą.

Taip, karpos gali sugrįžti. Tiesą sakant, po gydymo karpa gali vėl atsirasti. Tačiau tai greičiau išimtis nei taisyklė. Dauguma žmonių, kurie gydo karpas, nepasikartos.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here