Ką daryti su raumenų ir sąnarių skausmais?

Pratimai Vienas geriausių būdų sumažinti raumenų ir sąnarių skausmą yra reguliari mankšta. Judinant sąnarius, sužadinama kraujotaka, raumenys geriau aprūpinami maistinėmis medžiagomis. Taip pat skatinama skausmą malšinančių vaistų gamyba sąnariuose.

Geriausiai veikiantis pratimų tipas skiriasi nuo žmogaus iki žmogaus. Kai kuriems žmonėms naudinga šiek tiek daugiau judėti, kad sušiltų raumenys ir sustiprėtų kraujotaka, kai skausmas yra silpnas.

Kiti palengvėja tik tada, kai jaučiasi ramiai ir mažiau juda, kai jaučia stiprų skausmą. Nors kartais sunku pajudėti, kai skauda, ​​vis tiek verta pabandyti. Geriausia reguliariai įtraukti nedidelius pratimų vienetus į kasdienį gyvenimą. Nebūtinai reikia sportuoti – numalšinti skausmą gali padėti ir vaikščiojimas ar lengvas važiavimas dviračiu.

1. Įvadas

Raumenų ir sąnarių skausmas gali būti labai nemalonus ir turėti didelės įtakos kasdieniam gyvenimui. Dažnai sunku nustatyti tikslią skausmo priežastį. Tačiau yra keletas būdų, kaip sumažinti ar net pašalinti skausmą.

Raumenų ir sąnarių skausmas gali būti labai nemalonus ir apriboti judrumą. Tačiau yra keletas priemonių, kurių galite imtis, kad sumažintumėte skausmą. Visų pirma, turėtumėte pabandyti palengvinti pažeistas kūno dalis ir pailsėti. Gali padėti skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar paracetamolis.

Skausmą taip pat gali sumažinti tepalai ir kremai su priešuždegiminėmis medžiagomis, tokiomis kaip diklofenakas ar ibuprofenas. Esant stipriam skausmui, gali būti atliekamos ir priešuždegiminių preparatų (pvz., kortizono) injekcijos arba vadinamosios injekcijos hialurono rūgštimi.

Daugeliu atvejų raumenų ir sąnarių skausmus taip pat gali sukelti netinkama įtampa ar netinkama treniruotė. Todėl svarbu užtikrinti gerą laikyseną ir biomechaniškai protingas judesių sekas. Tačiau jei jaučiamas skausmas, treniruotę reikia sumažinti arba laikinai nutraukti. Tempimo pratimai ir masažai taip pat gali sumažinti skausmą ir pagerinti judrumą.

ką-gali-padaryti-raumenų-sąnarių-skausmui

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

2. Raumenų ir sąnarių skausmo priežastys

Raumenų ir sąnarių skausmas gali turėti daug skirtingų priežasčių. Dažnai jie atsiranda dėl per didelio naudojimo ar sužalojimo, tačiau tokios ligos kaip artritas taip pat gali sukelti skausmą. Jei kenčiate nuo skausmo, visada turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kad nustatytumėte priežastį ir geriausią gydymo kursą.

3. Gydymo parinktys

Yra keletas raumenų ir sąnarių skausmo gydymo būdų. Dažniausiai naudojami skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ir acetaminofenas. Jie gali padėti sumažinti skausmą, bet gali turėti ir šalutinį poveikį. Kitos gydymo galimybės apima:

Fizinė terapija: tai gali padėti sustiprinti raumenis ir sąnarius bei pagerinti judrumą. Masažas: Masažas gali paskatinti kraujotaką ir atpalaiduoti raumenis. Pratimai: stiprinimo ir tempimo pratimai gali padėti sumažinti skausmą ir pagerinti judrumą. Akupunktūra: Šis alternatyvus gydymas taip pat gali padėti sumažinti skausmą. Chiropraktika: tai gydymas, kurio metu manipuliuojama stuburu, kad būtų pašalintos kliūtys ir pagerintas judrumas.

4. Prevencija

Prevencija yra svarbus raumenų ir sąnarių skausmo gydymo aspektas. Yra keletas veiksmų, kurių galite imtis, kad išvengtumėte skausmo atsiradimo. Pavyzdžiui, turėtumėte reguliariai užsiimti fizine veikla, kad sustiprintumėte raumenis ir sąnarius. Pakankamas pratimas taip pat padeda sumažinti skausmą. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į savo mitybą ir valgyti subalansuotą maistą. Be to, vitaminų papildai gali padėti aprūpinti jūsų organizmą svarbiomis maistinėmis medžiagomis.

5. Pratimai nuo sąnarių skausmo

Sąnarių skausmas gali būti nuolatinė problema ir neigiamai paveikti gyvenimo kokybę. Geros naujienos yra tai, kad yra keletas paprastų pratimų, kurie gali padėti sumažinti skausmą ir pagerinti judrumą.

Vienas geriausių būdų sumažinti sąnarių skausmą – reguliarus tempimas. Tempimo pratimai ne tik padeda sumažinti skausmą, bet ir gali padėti pagerinti sąnarių judrumą.

Norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbu pasitempti bent kartą per dieną. Kūno svorio pratimai, tokie kaip pritūpimai ir atsispaudimai, taip pat padeda esant sąnarių skausmui. Šie pratimai stiprina aplink sąnarį esančius raumenis, o tai savo ruožtu mažina sąnarių įtampą ir apsaugo nuo skausmo. Be to, šie pratimai taip pat gali padėti pagerinti sąnarių mobilumą. Aerobiniai pratimai, tokie kaip vaikščiojimas ar bėgiojimas, taip pat yra naudingi gydant sąnarių skausmą.

Šio tipo pratimai ne tik padeda sumažinti skausmą, bet ir padidina kraujotaką paveiktoje zonoje. Aerobiniai pratimai turėtų būti atliekami bent 3 kartus per savaitę po 30 minučių, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai. Plaukimas yra dar vienas puikus būdas gydyti sąnarių skausmą.

Plaukimas yra švelni mankštos forma, kuri ne tik padeda sumažinti skausmą, bet ir gerina sąnarių judrumą. Plaukimas turėtų būti atliekamas bent tris kartus per savaitę po 30 minučių.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here