Ką daryti su pirštų sąnarių skausmu?

Pirmas žingsnis prieš pirštų sąnarių skausmą – diagnozė Pirštų sąnarių skausmas gali turėti daug priežasčių. Todėl norint nustatyti tikslią priežastį, pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją. Tai vienintelis būdas pradėti tinkamą gydymą. Pirštų sąnarių skausmas dažnai atsiranda dėl per didelio naudojimo ar sužalojimo.

Tokiu atveju gali būti naudinga palengvinti ir apsaugoti pažeistą sąnarį. Pavyzdžiui, galite užsidėti tvarstį arba nešioti įtvarą. Fizinė terapija ir masažas taip pat gali padėti sumažinti skausmą. Kai kuriais atvejais pirštų sąnarių skausmas gali rodyti ir rimtą ligą, pavyzdžiui, artrozę ar reumatą. Tokiu atveju svarbu anksti gydyti skausmą, kad būtų išvengta tolesnių pasekmių.

Ką daryti su pirštų sąnarių skausmu?

Pirštų sąnarių skausmas gali būti didesnės problemos požymis, todėl svarbu į tai žiūrėti rimtai. Tačiau daugeliu atvejų pirštų sąnarių skausmą galima numalšinti paprastomis namų gynimo priemonėmis. Štai keletas patarimų:

1. Apsaugokite rankas: Venkite per daug įtempti ir nesužeisti rankų. Jei reikia, mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte rankas nuo šalčio, karščio ar trinties.

2. Judinkite rankas: reguliariai ištieskite ir judinkite pirštus, kad atlaisvintumėte sąnarius ir padidintumėte kraujotaką. Tačiau venkite pernelyg didelio streso sąnariams.

3. Pamasažuokite pažeistas vietas: Skausmas vietas masažuokite pirštais arba masažo lazdele. Tai padeda sumažinti skausmą ir stimuliuoja kraujotaką.

4. Naudokite šildomuosius įklotus arba šaldymo paketus: 20 minučių šildykite skausmingas vietas su šildomuoju kilimėliu ant silpnos temperatūros arba uždėkite šaltą paketą ant pažeistų vietų. Kartokite tai 2-3 kartus per dieną, kol skausmas išnyks.

5. Vartokite skausmą malšinančius vaistus: skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar acetaminofenas, gali padėti sumažinti skausmą. Tačiau atminkite, kad šie vaistai gali sukelti šalutinį poveikį, todėl juos reikia vartoti tik prižiūrint gydytojui. 6. Siekite sveiko gyvenimo būdo: nors tai sunku, svarbu sveikai maitintis ir reguliariai mankštintis, kad sustiprintumėte imuninę sistemą ir išlaikytumėte kūno formą.

1. Pirštų sąnarių skausmo priežastys

Pirštų sąnarių skausmas gali turėti įvairių priežasčių. Dažniausiai pasitaiko traumos, artritas ir per didelis naudojimas. Traumos: pirštų sąnarių sužalojimai yra dažnos skausmo priežastys šioje srityje. Jie gali atsirasti dėl kritimų, smūgių ar kitų traumų. Kartais užtenka paprasto kritimo, kad susižalotume sąnarius.

Kitais atvejais norint sužaloti reikia daugiau jėgos. Artritas: Artritas yra dar viena dažna pirštų sąnarių skausmo priežastis. Tai uždegiminė liga, sukelianti sąnarių skausmą, sustingimą ir patinimą. Artritą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant infekcijas, autoimuninius sutrikimus ir traumas. Perkrova:

Pirštų sąnarių perkrovimas yra dar viena galima skausmo priežastis šioje srityje. Per didelis ar per didelis sąnarių įtempimas gali pažeisti kremzlę ir sausgysles, o tai savo ruožtu gali sukelti skausmą. Neteisinga ar neergonomiška treniruotė taip pat gali perkrauti sąnarius ir sukelti skausmą.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

2. Geriausi pratimai nuo pirštų sąnarių skausmo

1. Suspaudimas kumščiais Suspaudimas yra vienas geriausių pratimų stiprinti ir ištempti pirštų sąnarius. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sugniaužti kumštį ir vėl lėtai jį atidaryti. Kartokite šį pratimą 10–15 kartų kiekviena ranka.

2. Nykščio tiesimas Šis pratimas ypač tinka nykščio judrumui gerinti ir nykščio balnelio sąnario skausmui malšinti. Norėdami tai padaryti, tiesiog ištieskite ranką ir pakelkite nykštį aukštyn, kad jis būtų nukreiptas tiesiai į viršų. Laikykite šią poziciją 10–15 sekundžių, tada pakartokite pratimą 5–10 kartų kiekviena ranka.

3. Kryžminiai pirštai Šis tempimo pratimas idealiai tinka pirštų sąnarių sausgyslėms ištempti ir taip išvengti skausmo. Norėdami tai padaryti, tiesiog ištieskite rankas ir sukryžiuokite rankas taip, kad jūsų dilbių vidinės pusės liestųsi viena su kita. Tada suglauskite rankas, kol pajusite nedidelį pirštų sausgyslių tempimą. Laikykite šią poziciją 10–15 sekundžių ir pakartokite 5–10 kartų.

3. Tinkama dieta pirštų sąnarių skausmui

Pirštų sąnarių skausmas gali būti kai kurių sveikatos problemų požymis. Siekiant sumažinti skausmą ir sumažinti tolesnių sveikatos komplikacijų riziką, svarbu atkreipti dėmesį į savo mitybą. Sveika mityba pirštų sąnarių skausmui turi būti turtinga vitamino C, B grupės vitaminų ir maistinių medžiagų.

Maisto produktai, kuriuose yra šių maistinių medžiagų, yra sveiki grūdai, švieži vaisiai ir daržovės, liesi baltymai ir neriebūs pieno produktai. Nors gali kilti pagunda gerti skausmą malšinančius vaistus skausmui malšinti, venkite to daryti. Nuskausminamieji vaistai gali tik laikinai palengvinti simptomus ir netgi gali būti žalingi ilgai vartojant. Skausmą geriau gydyti natūraliai masažo ar karštų/šaltų kompresų pagalba.

4. Daugiau patarimų pirštų sąnarių skausmui malšinti

1. Pratimai svarbūs sąnariams stiprinti ir skausmui mažinti. Todėl, norėdami išlaikyti judrumą, turėtumėte reguliariai mankštintis ir ištiesti pirštus.

2. Trumpam atvėsinkite pažeistus sąnarius, kad sumažintumėte skausmą. Tačiau būkite atsargūs, kad nesudirgintumėte odos.

3. Karštis dažnai padeda numalšinti ir skausmą. Naudokite šiltą kompresą arba padėkite pažeistus sąnarius į šiltą vonią.

4. Masažas taip pat gali padėti numalšinti skausmą. Pasitarkite su kineziterapeutu arba masažuotoju.

5. Sunkesniais atvejais skausmui malšinti galima vartoti ir vaistus. Tačiau tai visada turėtų būti daroma pasikonsultavus su gydytoju.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert