1. Plaukų slinkimo priežastys
Be jau minėtų plaukų slinkimo priežasčių, galimi ir hormoniniai pokyčiai. Pavyzdžiui, estrogeno trūkumas moterims gali sukelti plaukų slinkimą. Nėštumas ar tam tikrų vaistų vartojimas taip pat gali sukelti plaukų slinkimą.
Kita galima plaukų slinkimo priežastis yra autoimuninė būklė, vadinama alopecija areata. Tai liga, kurios metu imuninė sistema atakuoja ir naikina plaukų šaknis. Dėl to plaukai iškrenta, o galvos srityje susidaro plikos dėmės. Nervų sistemos sutrikimas, vadinamas trichotilomanija, taip pat gali sukelti plaukų slinkimą.
Tokiu atveju nukentėjusieji nesąmoningai griebia už plaukų ir juos ištraukia. Dėl to galvos srityje susidaro plikos dėmės. Retais atvejais plaukų slinkimo priežastimi gali būti ir paveldima liga. Pavyzdžiui, vadinamasis androgeninės alopecijos genas gali būti paveldimas. Šis genas sukelia paveldimą plaukų slinkimą, kuris dažniausiai pasireiškia brendimo metu arba vėliau suaugus.
2. Genetinės plaukų slinkimo priežastys
Yra daug skirtingų plaukų slinkimo priežasčių, kai kurios iš jų yra genetinės. Genetinis polinkis yra dažniausia vyrų plaukų slinkimo priežastis, taip pat gali pasireikšti ir moterims. Genetika vaidina svarbų vaidmenį sukeliant plaukų slinkimą, nes tam tikri genai veikia hormonų, atsakingų už plaukų augimą, gamybą.
Androgeninė alopecija, dar žinoma kaip vyrų nuplikimas, yra dažniausia plaukų slinkimo forma, kurią sukelia genetikos ir hormonų derinys. Daugeliu atvejų androgeninė vyrų alopecija yra paveldima ir dažniausiai pasireiškia nuo 20 iki 30 metų amžiaus. Androgeninė alopecija nėra išgydoma, tačiau yra gydymo būdų, kurie gali sulėtinti plaukų slinkimą.
Moterys taip pat gali sirgti androgenine alopecija, tačiau ši moterų plaukų slinkimo forma yra reta. Moterų androgeninės alopecijos simptomai paprastai būna švelnesni nei vyrų ir dažniausiai paveikia tik galvos plaukus. Moterų androgeninio plaukų slinkimo gydymas yra panašus į vyrų plaukų slinkimą ir jo taip pat negali išgydyti, tačiau gali palengvinti simptomus. Alopecija areata yra dar viena dažna plaukų slinkimo forma, kurią sukelia autoimuninės ligos. Esant tokiai būklei, imuninė sistema klaidingai atakuoja plaukų folikulus, sukeldama uždegimines reakcijas ir galiausiai plaukų slinkimą.
Areta alopecija nėra išgydoma, tačiau yra gydymo būdų, kurie gali sulėtinti plaukų slinkimą. Telogeninis išsiliejimas yra dar viena dažna pasklidusio moterų plaukų slinkimo priežastis, kurią gali sukelti stresas, hormonų disbalansas ar vaistai. Sergant šia liga, plaukai staiga slenka dideliais kiekiais ir gali atsirasti difuzinis plaukų slinkimas. Telogeninis išsiliejimas paprastai yra trumpalaikis, o plaukai paprastai atauga po kelių mėnesių.
3. Hormoninis plaukų slinkimas
Hormoninis plaukų slinkimas yra viena dažniausių plaukų slinkimo priežasčių. Jis gali pasireikšti tiek vyrams, tiek moterims ir dažniausiai atsiranda dėl hormonų testosterono ir estrogeno disbalanso. Vyrams šį disbalansą gali sukelti testosterono trūkumas, o moterims dažniausiai dėl estrogenų kiekio padidėjimo.
Hormoninį plaukų slinkimą taip pat gali sukelti tam tikrų vaistų, pavyzdžiui, antibiotikų ar skydliaukės hormonų, vartojimas. Tačiau daugeliu atvejų hormoninis plaukų slinkimas yra laikinas, o pažeistos plaukų šaknys atsistato po tam tikro laiko.
4. Vaistai ir jų poveikis plaukų augimui
Vaistai yra dar viena galima plaukų slinkimo priežastis. Daugelis vaistų, ypač vartojamų autoimuninėms ligoms, vėžiui ir širdies ir kraujagyslių problemoms gydyti, gali sukelti plaukų slinkimą. Kai kurie vaistai, vartojami skydliaukės sutrikimams gydyti, taip pat gali sukelti plaukų slinkimą.
Jei vartojate vaistus ir pastebėjote plaukų slinkimą, turėtumėte kreiptis į gydytoją ir aptarti, ar vaistas gali būti priežastis. Kai kuriais atvejais gydytojas gali pakeisti vaistą arba koreguoti dozę, kad sustabdytų plaukų slinkimą.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA
5. Stresas ir jo poveikis organizmui
Stresas yra natūrali mūsų gyvenimo dalis ir gali mus teigiamai paveikti įvairiais būdais. Tai padeda mums prisitaikyti prie kasdienio gyvenimo poreikių ir tobulinti savo įgūdžius. Tačiau stresas taip pat gali būti neigiamas, kai jis tampa per didelis arba lėtinis. Tai gali sukelti sveikatos problemų, įskaitant plaukų slinkimą.
Stresas veikia kūną įvairiais būdais ir gali sukelti įvairius simptomus. Vienas iš šių simptomų yra plaukų slinkimas. Vieni žmonės pastebi, kad patiriant stresą praranda daugiau plaukų, kiti – kad jų plaukai tampa plonesni arba slenka. Plaukų slinkimą gali sukelti įvairios priežastys, tačiau stresas yra vienas iš labiausiai paplitusių veiksnių.
Jei kenčiate nuo su stresu susijusio plaukų slinkimo, kai kurie paprasti gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išspręsti jūsų problemą. Pratimai ir atsipalaidavimo metodai gali sumažinti stresą ir sustiprinti plaukų šaknis. Be to, įsitikinkite, kad pakankamai miegate ir valgote sveiką mitybą, kad jūsų kūnas gautų maistinių medžiagų, kurių reikia tinkamai funkcionuoti.
6. Vitaminų trūkumas kaip plaukų slinkimo priežastis
Vitaminų trūkumas yra viena dažniausių plaukų slinkimo priežasčių. Trūkstant vitaminų, plaukų šaknis nebeaprūpinama pakankamai maistinių medžiagų, todėl plaukai tampa silpnesni ir ilgainiui iškrenta. Vitaminas B12 ypač svarbus plaukams, nes apsaugo plauko folikulo ląsteles ir taip skatina plaukų augimą.
Tačiau vitaminų trūkumas gali turėti ir kitų priežasčių, pavyzdžiui, geležies trūkumo. Geležis yra svarbus kraujo pigmento hemoglobino komponentas, pernešantis deguonį organizme. Jei organizme per mažai geležies, plaukų šaknys gali būti nepakankamai aprūpintos deguonimi, o tai gali sukelti plaukų slinkimą.