Jei kenčiate nuo tipiškų menopauzės simptomų, tokių kaip karščio bangos, miego sutrikimai ir nuotaikos svyravimai, taip pat gali atsirasti raumenų ir sąnarių skausmas. Šie nusiskundimai gali labai pabloginti gyvenimo kokybę. Tačiau yra keletas būdų, kaip palengvinti skausmą ir pagerinti savijautą. Raumenų ir sąnarių skausmus dažnai sukelia hormoniniai pokyčiai organizme menopauzės metu.
Sumažėja estrogeno gamyba, todėl gali sumažėti kaulų tankis. Dėl to kaulai tampa jautresni lūžiams ir traumoms. Taip pat gali susilpnėti raumenys, o sąnariai tapti mažiau stabilūs. Visa tai gali sukelti skausmą. Tačiau yra keletas būdų, kaip sumažinti skausmą ir pagerinti savijautą:
1) Reguliariai mankštinkitės: nors galbūt nenorėsite judėti, jei jau jaučiate skausmą, svarbu reguliariai mankštintis į savo kasdienybę. Judėjimas palaiko širdies ir kraujagyslių sistemą ir stiprina raumenis. Taip pat gali pagerėti sąnarių lankstumas. Raskite jums patinkančią veiklą ir pradėkite!
2) Valgykite sveiką mitybą: subalansuota mityba su daug šviežių vaisių ir daržovių yra svarbi sveikam kūnui – net ir menopauzės metu. Jame esantys vitaminai ir mineralai padeda organizmui atsigauti ir atsistatyti. Pakankamas kalcio suvartojimas taip pat svarbus siekiant išvengti osteoporozės arba teigiamai paveikti jos eigą.
3) Sumažinkite stresą: Menopauzės metu gali būti lengva patirti stresą, nesvarbu, ar tai būtų dėl hormoninių pokyčių organizme, ar dėl kitų kasdienių iššūkių. Tačiau stresas gali sustiprinti raumenų ir sąnarių skausmą. Todėl stenkitės praleisti dieną kiek įmanoma atsipalaidavę ir reguliariai skirkite laiko sau. Joga ar meditacija gali padėti atpalaiduoti kūną ir protą.
4) Pasitarkite su gydytoju: jei skausmas nepalengvėja arba net sustiprėja, nepaisant šių priemonių, turėtumėte pasikalbėti su gydytoju. Yra keletas vaistų, kurie gali padėti sumažinti skausmą – teiraukitės savo gydytojo apie galimas gydymo galimybes.
1. Raumenų ir sąnarių skausmo priežastys menopauzės metu
Maždaug 75 procentai visų moterų, išgyvenančių menopauzę, kenčia nuo būdingų simptomų, tokių kaip karščio bangos, nemiga ir nuotaikos svyravimai. Tačiau kai kurioms moterims tenka susidurti ir su visai kitais nusiskundimais: jas kamuoja sąnarių, raumenų skausmai ar net reumatas. Šio skausmo priežastys yra įvairios ir dažnai ne visai aiškios. Kai kurios moterys menopauzės metu pirmą kartą pajunta sąnarių ir raumenų skausmą.
Kiti anksčiau kentėjo nuo tipiškų menopauzės simptomų, tokių kaip karščio bangos ar nuotaikos svyravimai. Skausmo priežastys yra įvairios ir dažnai nėra visiškai aiškios. Menopauzės metu labai sumažėja moteriško lytinio hormono estrogeno kiekis. Dėl to gali sumažėti kaulų tankis ir susilpnėti sąnariai. Raumenų audinio ir sausgyslių irimą taip pat gali paskatinti hormoniniai pokyčiai.
Visa tai gali sukelti sąnarių ir raumenų skausmus. Kitos galimos menopauzės skausmo priežastys: – Stresas: kūnas reaguoja į stresą įvairiomis fizinėmis reakcijomis, kurios gali sukelti raumenų ir sąnarių skausmą. – Mankštos trūkumas: mankšta padeda sustiprinti sąnarius ir stiprina raumenis.
Tačiau jei mankštinatės mažai arba visai nesportuojate, jūsų sąnariai juda mažiau ir dėl to jie tampa silpnesni. – Nutukimas: per didelis svoris apkrauna sąnarius ir gali sukelti skausmą. – Ligos: kai kurios ligos, tokios kaip artrozė ar reumatas, gali ypač suaktyvėti menopauzės metu ir sukelti skausmą.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA
2. Patarimai, kaip numalšinti skausmą
1. Reguliariai vartokite skausmą malšinančius vaistus, kad sumažintumėte skausmą.
2. Kiek įmanoma daugiau judėkite, kad sustiprintumėte raumenis ir sąnarius.
3. Venkite didelio fizinio krūvio, kad dar labiau nepadidintumėte skausmo.
4. Pažeistas vietas atvėsinkite ledo paketu arba šaltu maišeliu, kad sumažintumėte skausmą.
5. Reguliariai masažuokite pažeistas vietas, kad pagerintumėte kraujotaką ir sumažintumėte skausmą.
3. Skausmo prevencija atliekant pratimus ir dietą
Raumenų ir sąnarių skausmas yra dažnas menopauzės metu. Šis skausmas gali būti labai nemalonus ir turėti įtakos gyvenimo kokybei. Norėdami išvengti šio skausmo, galite laikytis kelių paprastų patarimų. Pratimai yra svarbus skausmo prevencijos veiksnys.
Turėtumėte mankštintis reguliariai arba bent jau reguliariai. Dėl to raumenys ir sąnariai tampa stipresni ir geriau aprūpinami krauju. Pakankamas pratimas taip pat padeda išlaikyti sveiką kūną ir sumažina skausmo riziką.
Sveika mityba taip pat yra svarbi norint išvengti skausmo. Būtinai gaukite pakankamai vitamino C, kalcio ir magnio. Šios maistinės medžiagos yra svarbios kaulų ir sąnarių sveikatai. Subalansuota mityba taip pat padeda išlaikyti sveiką kūną ir taip sumažinti skausmo riziką.