Artritas: priežastys ir gydymo galimybės.

Artritas yra liga, sukelianti sąnarių uždegimą. Simptomai gali būti skausmas, standumas ir patinimas. Artritas gali atsirasti dėl traumų, apsigimimų ar autoimuninių ligų. Dažniausia artrito forma yra osteoartritas.

1. Kas yra artritas?

Artritas yra uždegiminė liga, kuri pirmiausia pažeidžia sąnarius. Tačiau yra ir kitų artrito formų, kurios paveikia kitas kūno vietas. Dažniausia artrito forma yra osteoartritas, dar žinomas kaip degeneracinis artritas. Šio tipo artritas atsiranda dėl sąnario kremzlės susidėvėjimo. Kitos artrito formos yra reumatoidinis artritas, psoriazinis artritas ir ankilozuojantis spondilitas.

Kas yra artritas? Artritas yra uždegiminė sąnarių liga, kuri gali sukelti skausmą, sustingimą ir ribotą judėjimą. Yra daug skirtingų artrito tipų, tačiau labiausiai paplitęs yra osteoartritas.

Šio tipo artritas dažniausiai išsivysto laikui bėgant, kai susidėvi sąnario kremzlė. Kitų tipų artritą gali sukelti infekcijos, autoimuninės ligos arba įgimti sąnarių vystymosi defektai. Artrito gydymas priklauso nuo būklės tipo ir gali apimti skausmo malšinimą, mankštos terapiją, vaistus ar operaciją.

2. Artrito priežastys

Artritas yra liga, kurią gali sukelti įvairios priežastys. Tačiau daugeliu atvejų artritas atsiranda dėl imuninės sistemos gedimo. Imuninė sistema yra organizmo gynybinė sistema, kovojanti su patogenais. Tačiau sergant artritu imuninė sistema taip pat atakuoja sąnarius ir naikina sąnario kremzlę.

Artritas taip pat gali atsirasti dėl traumų ar uždegiminių raumenų ir kaulų sistemos ligų. Įgimtos sąnarių ydos ar medžiagų apykaitos ligos taip pat gali sukelti artritą. Dažniausia artrito forma yra reumatoidinis artritas (RA). RA yra autoimuninė liga, kurios metu imuninė sistema atakuoja ir ardo sąnario kremzlę. RA nėra išgydoma, tačiau tinkamai gydant šią būklę galima gerai valdyti.

artritas-priežastys-ir-gydymo-galimybės

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Artrito gydymo galimybės

Priklausomai nuo būklės tipo, yra įvairių artrito gydymo būdų. Labiausiai paplitusią artrito formą – reumatoidinį artritą – geriausia gydyti vaistų ir fizinės terapijos deriniu.

Kiti artrito tipai paprastai gali būti gydomi skausmą malšinančiais ir priešuždegiminiais vaistais. Sunkiais atvejais gali prireikti operacijos. Pagrindinis reumatoidinio artrito gydymas yra vaistai, palengvinantys simptomus ir užkertantys kelią ligos progresavimui.

Yra keletas vaistų nuo reumatoidinio artrito, įskaitant priešuždegiminius vaistus (NVNU), kortikosteroidus ir TNF-alfa inhibitorius. NVNU mažina skausmą ir uždegimą, kortikosteroidai mažina uždegimą, o TNF-alfa inhibitoriai blokuoja baltymą, sukeliantį uždegiminį atsaką. Fizinė terapija gali padėti sumažinti skausmą ir apriboti judumą. Fizioterapija apima pratimus, masažą ir ultragarso terapiją. Sunkiais atvejais gali prireikti operacijos siekiant pakeisti sąnarius arba taisyti sausgysles.

Jei sergate artritu, galite imtis kelių veiksmų, kad palengvintumėte simptomus ir išvengtumėte ligos progresavimo. Tai apima: Reguliarus pratimas: nors tai gali jaustis nepatogiai, svarbu reguliariai judinti sąnarius. Pratimai padeda sustiprinti sąnarius ir palaikyti juos supančius raumenis. Tai taip pat gali padėti sumažinti skausmą ir sustingimą. Pratimai:

Yra specialių pratimų, kurie gali padėti sumažinti artrito simptomus. Raskite kineziterapeutą ar gydytoją, kuris parodys, kurie pratimai jums tinka. Svorio metimas: jei turite antsvorio, papildomas svoris gali sukelti stresą jūsų sąnariams ir pabloginti artrito simptomus. Numeskite savo kūno svorį sudegindami daugiau kalorijų nei suvartojate. Tinkama mityba: valgykite subalansuotą mitybą su daug šviežių vaisių ir daržovių.

Venkite maisto, kuriame yra priešuždegiminių medžiagų, tokių kaip cukrus ir transriebalai. Streso mažinimas: Stresas gali padidinti raumenų įtampą ir sukelti skausmą. Raskite būdų, kaip sumažinti stresą savo gyvenime. Gali padėti meditacija, joga ar tai chi. Tinkama miego higiena: miegas yra svarbus bendrai sveikatai ir gerovei. Įsitikinkite, kad kiekvieną naktį pakankamai išsimiegate ir turite ramią aplinką miegoti.

4. Kaip galiu apsisaugoti?

Artritas yra degeneracinė sąnarių liga, kuri pirmiausia paveikia vyresnio amžiaus žmones. Artrito priežastys yra įvairios ir dažnai nežinomos. Tačiau yra keletas veiksnių, kurie padidina ligos riziką, pavyzdžiui:

– Amžius: artrito rizika didėja su amžiumi.

– Nutukimas: nutukimas sukelia stresą sąnariams ir gali sukelti artritą.

– Traumos: sąnarių pažeidimai gali sukelti artritą.

– Anomalijos: sąnarių anomalijos, pvz., netinkamas išsidėstymas ar deformacijos, padidina artrito riziką. Norėdami sumažinti artrito riziką, turite atlikti keletą dalykų:

– Stebėkite savo svorį: sumažinkite svorį, jei turite antsvorio. Tai atpalaiduoja sąnarius ir sumažina artrito riziką.

– Reguliariai mankštinkitės: pratimai išjudina sąnarius ir stiprina raumenis, o tai sumažina artrito riziką. Tačiau būkite atsargūs ir nepersistenkite, nes tai taip pat apkrauna sąnarius. Raskite veiklą, kuri jums patinka ir leidžia jaustis gerai.

– Rūpinkitės savo sąnariais: neskubėkite, jei pastebėjote, kad juos skauda ar yra uždegimas. Jei reguliariai sergate osteoartritu, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad pradėtumėte gydymą.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here