5 dažniausios plaukų slinkimo priežastys.

Kas sukelia plaukų slinkimą? Pagrindinė plaukų slinkimo priežastis yra hormoninis disbalansas. Tai gali sukelti įvairūs veiksniai, tokie kaip stresas, nesubalansuota mityba ar tam tikri vaistai. Hormoninis disbalansas menopauzės metu taip pat gali sukelti plaukų slinkimą. Retais atvejais plaukų slinkimas taip pat gali būti rimtos sveikatos būklės, pvz., skydliaukės ligos ar kepenų cirozės, požymis.

1. Hormonų disbalansas

Dažna plaukų slinkimo priežastis yra hormoninis disbalansas. Tai gali sukelti įvairūs veiksniai, tokie kaip stresas, nesubalansuota mityba ar liga. Hormoninis disbalansas taip pat gali išsivystyti visą gyvenimą, pavyzdžiui, menopauzės metu. Jei slenka plaukai ir įtariate, kad priežastis gali būti hormonų pusiausvyros sutrikimas, kreipkitės į gydytoją. Jis gali paskirti jums tinkamą gydymą.

Hormonai vaidina lemiamą vaidmenį mūsų sveikatai. Jie reguliuoja beveik visas kūno funkcijas, todėl taip pat yra atsakingi už mūsų plaukų sveikatą. Kai mūsų hormonai neveikia, tai gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant plaukų slinkimą. Hormoninis plaukų slinkimas dažniausiai yra moterų lytinių hormonų estrogenų ir androgenų disbalanso rezultatas.

Moterims, išgyvenančioms menopauzę, dažnai padaugėja androgenų, o tai savo ruožtu gali turėti įtakos plaukų augimui. Hormoniniai pokyčiai taip pat gali sukelti plaukų slinkimą moterims, kurios vartoja tabletes. Tokiais atvejais plaukų slinkimas dažniausiai būna tik laikinas ir vėl normalizuojasi pasibaigus hormonų kaitai. Tačiau yra ir kitų hormoninio plaukų slinkimo priežasčių.

Pavyzdžiui, tam tikros ligos, tokios kaip policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS) arba Hashimoto tiroiditas, gali sutrikdyti hormonų sistemą ir sukelti plaukų slinkimą. Stresas taip pat gali sukelti hormoninį plaukų slinkimą, nes sutrikdo skirtingų hormonų pusiausvyrą organizme. Jei slenka plaukai ir įtariate, kad priežastis gali būti hormonų pusiausvyros sutrikimas, būtinai kreipkitės į gydytoją. Tai gali padėti išsiaiškinti tikslią priežastį ir pradėti tinkamą gydymą.

2. Stresas

Stresas yra viena dažniausių plaukų slinkimo priežasčių. Kai patiriate stresą, jūsų kūnas gamina daugiau kortizolio. Šis hormonas veikia riebalų gamybą ir silpnina plaukų šaknis. Rezultatai yra plaukų lūžinėjimas, plaukų slinkimas ir plaukų slinkimas. Jei kenčiate nuo su stresu susijusių plaukų slinkimo, tai gali padėti sumažinti stresą jūsų gyvenime.

Yra daug būdų tai padaryti, tačiau yra keletas paprastų patarimų:

-Daryk tai, kas tave atpalaiduoja. Tai gali būti joga, meditacija ar pasivaikščiojimas.

– Venkite alkoholio ir kofeino. Šie stimuliatoriai gali dar labiau įtempti kūną.

– Valgykite sveiką maistą ir gerkite daug vandens. Tai padeda organizmui atsigauti ir atsinaujinti.

– Pakankamai miegok. Miegas yra labai svarbus kūno ir proto sveikatai. Su stresu susijęs plaukų slinkimas nėra nuolatinė būklė ir simptomai dažnai praeina savaime, kai streso lygis mažėja. Tačiau jei plaukai slinko nuolat arba stipriai, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

plaukų slinkimo priežastys

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PRODUKTĄ RASITE ČIA

3. Genetinis polinkis

Daugelis žmonių mano, kad plaukų slinkimas yra tik genetikos dalykas. Jei jūsų tėvai ar seneliai nukentėjo nuo plaukų slinkimo, tikriausiai nukentėjote ir jūs. Tačiau yra ir kitų veiksnių, didinančių plaukų slinkimo tikimybę. Pavyzdžiui, kai kurie vaistai, prasta mityba ar stresas gali sukelti plaukų slinkimą.

4.Nesubalansuota mityba

Nesubalansuota mityba yra viena iš pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. Nepakankamas maistinių medžiagų suvartojimas gali sukelti vitaminų ir mineralų, reikalingų jūsų plaukų sveikatai, trūkumą. Per daug nesveiko maisto ir nepakankamo sveiko maisto valgymas taip pat gali neigiamai paveikti jūsų plaukų augimą.

Taigi valgykite subalansuotą mitybą ir gerkite pakankamai vandens, kad aprūpintumėte organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Hormonai vaidina svarbų vaidmenį jūsų plaukų sveikatai. Jei kenčiate nuo hormonų pusiausvyros sutrikimo, tai gali sukelti plaukų slinkimą. Hormoninis plaukų slinkimas moterims dažnai pastebimas menopauzės ar nėštumo metu. Tačiau vyrai taip pat gali nukentėti nuo hormoninio plaukų slinkimo. Hormoninis plaukų slinkimas paprastai gali būti gydomas vaistais.

5. Per didelis plaukų plovimas

Plaukų plovimas yra svarbus priežiūros komponentas, galintis padėti išvengti plaukų slinkimo. Tačiau tai taip pat gali būti per daug gero. Jei plaunate plaukus kiekvieną dieną, galite sutrikdyti natūralią galvos odos riebalų gamybą ir taip paskatinti plaukų slinkimą. Plaukus geriau plauti tik 2-3 kartus per savaitę, kad galvos oda būtų sveika ir išvengtumėte plaukų slinkimo.

Paplitusi klaidinga nuomonė, kad plaukų plovimas gali būti plaukų slinkimo priežastis. Tiesą sakant, per didelis plaukų plovimas gali sulėtinti plaukų augimą, taigi ir jų slinkimą. Plaukų plovimas ne tik pašalina nešvarumus ir riebalus, bet ir pašalina svarbias maistines medžiagas bei drėgmę.

Per dažnas plaukų plovimas gali išsausėti ir pažeisti plaukų folikulus. Dėl to gali sulėtėti plaukų augimas, taigi ir jų slinkimas. Kai pradėsite plauti plaukus rečiau, galite pastebėti, kad jūsų plaukų augimas pagerėja. Stenkitės plauti plaukus tik vieną ar du kartus per savaitę, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert